1. Haberler
  2. Yerel
  3. Yıldırım’da Yeni Aile Sağlığı Merkezi Açılışı Gerçekleşti

Yıldırım’da Yeni Aile Sağlığı Merkezi Açılışı Gerçekleşti

featured
service

BURSA (İGFA) -Bursa’nın Yıldırım ilçesinde Karaağaç Mahallesi’nde yeni bir Aile Sağlığı Merkezi açılışı gerçekleştirildi. Açılış törenine, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Yıldırım Belediye Başkan Yardımcıları, Yıldırım Kaymakamı Metin Esen, İl Halk Sağlığı Başkanı Uzm. Dr. Mustafa Çetin, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ferhat Ekinci, İlçe Başkanı İrfan Akkaya, hayırsever Çetin Topal, belediye meclis üyeleri ve STK üyeleri katıldı.

Tören, Karaağaç Mahalle Muhtarı Sema Pamukçular’ın konuşmasıyla başladı. Muhtar Pamukçular, Aile Sağlık Merkezi’nin açılışına katkıda bulunan hayırsever Çetin Topal’a teşekkürlerini ileterek, “3 dönemdir muhtar olarak görev yapıyorum. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu güzel günde bir arada olduğum için çok mutluyum. Nice açılışlara…” dedi. Konuşmasının ardından, hayırsever Çetin Topal’a çiçek takdim etti.

İl Halk Sağlığı Başkanı Uzm. Dr. Mustafa Çetin, açılışta yaptığı konuşmada 55. aile sağlığı merkezini açmanın sevincini yaşadığını belirterek, “Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Muhtar hanımefendinin gayretlerine şahidim. Bakanlığımızın 2028 hedefi vardı. Birin ortalaması 3000 kişi olacaktı ve Yıldırım bunu başardı. Hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

100 Bin İnsana Hizmet Edecek Aile Sağlığı Merkezleri

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ise yaptığı konuşmada, “Yeni Yıldırım’ın yeniden inşası için birlikte adım attık. Sadece şehrimizin inşası noktasında değil hemşehrilerimizin konforu noktasında birçok noktada örnek olacak, hizmet edecek projeler gerçekleştirdik. Bursa’nın en güzel kütüphanelerini, spor merkezlerini, 12 adet aile sağlığı merkezini bu dönemde ilçemize kazandırdık. 100 bin insana hizmet edecek aile sağlığı merkezlerini kazandırdık. Tüm kurum müdürlerimize bir kez daha teşekkür ediyoruz. Bir olduğumuzda güzellikler ortaya çıkıyor. Hepimiz bu dünyada misafiriz, inşallah Rabbim öte tarafımızı bu taraftan daha güzel eyler. Hayırsever Çetin Bey’in annesi Medine Hanım 1971’de vefat etmiş, 14 yıl önce de babası Hasan Bey vefat etmiş. Allah onlardan razı olsun, mekanlarını cennet eylesin. Bu süreçlerde bize destek veren herkese teşekkür ediyorum. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim etsin. Yıldırım sizinle güzel, iyi ki varsınız.” dedi.

Muhtar Sema Pamukçular, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’a çiçek takdim etti. Ardından Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, hayırsever Çetin Topal’a teşekkür mahiyetinde çiçek ve plaket takdim etti.

Yıldırım Kaymakamı Metin Esen de törende yaptığı konuşmada, “Belediyenin katkıları var, Çetin Bey gibi hayırseverler bulunuyor. Bu çalışmalar zaman alıyor. Yıldırım’da yaşam konforunun artması için bize destek olan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Çetin Bey gibi hayırseverlere teşekkür ediyorum. Şimdiden ‘Alev Alatlı Düşünce Merkezi’nin de hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Yıldırım’da Yeni Aile Sağlığı Merkezi Açılışı Gerçekleşti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.