fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,4355
  %1,02
 • EURO
  8,9832
  %0,90
 • ALTIN
  411,04
  %0,23
 • BIST
  1.531
  %0,15
Yenimahalle Belediyesi’nden sağlık çalışanlarına tatlı jest

Yenimahalle Belediyesi’nden sağlık çalışanlarına tatlı jest

Yenimahalle Belediyesi Pandemi sebebiyle yaklaşık 7 aydır özveriyle gece gündüz risk altında mesai yapan sağlık çalışanlarına tatlı bir jest yaptı.  Virüs sebebiyle bu yıl cadde ve sokaklarda vatandaşlara aşure dağıtımı yapamayan belediye ekipleri, ilçe sınırlarındaki hastanelerde tüm sağlık personellerine aşure ikram ediyor.

Muharrem ayı dolayısıyla ilk olarak Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giden Yenimahalle Belediyesi Aşevi ekipleri, hijyen şartlarda, özenle hazırlanarak porsiyonluk olarak paketledikleri aşureleri hastane yemekhanesinde tek tek dağıttı.

Hafta boyunca ilçedeki tüm devlet hastaneleri ve özel hastaneleri ziyaret edecek olan belediye çalışanları, doktorundan hemşiresine, sağlık teknisyeninden, kat hizmetlilerine kadar tüm personellere moral ve motivasyon vermek için toplamda 10 bin kişilik aşure dağıtarak ağızları tatlandıracak.

Dağıttığımız aşureler birliğimizin simgesi

Yenimahalle Belediyesi’nin, ilçedeki tüm sağlık kuruluşlarıyla her zaman iyi ilişkiler içerisinde olduğunu hatırlatan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Korona virüs sebebiyle aylardır evlerinden, ailelerinden ayrı özveriyle çalışan tüm sağlık çalışanlarımıza minnettarız. En zor görev onlara düştü. En çok onlar risk altında. İnşallah bu süreci de en az zararla en kısa zamanda atlatacağız. Biz belediye olarak virüsle mücadele konusundan elimizden geleni yapıyoruz. Gerek dezenfeksiyon konusunda gerek vatandaşlarımıza sosyal destek noktasında her yere yetişmeye çalışıyoruz. Bu arada en büyük fedakarlığı yapan sağlık çalışanlarımızı da unutmadık. Dağıttığımız aşureler birliğimizi simgeliyor. Ağızları tatlansın, biraz moral olsun istedik. Her birine ayrı ayrı sağlık diliyorum. Allah sağlıkçılarımıza güç, kuvvet versin” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı