fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,7540
  %0,40
 • EURO
  10,3892
  %-0,08
 • ALTIN
  496,61
  %-0,10
 • BIST
  1.391
  %-1,63
Yenimahalle Belediyesi’nden kar mesaisi

Yenimahalle Belediyesi’nden kar mesaisi

Yenimahalle Belediyesi karla mücadele ekipleri, gece saatlerinde başlayan kar yağışı sebebiyle ilçenin dört bir yanında teyakkuza geçti.

Başkent genelinde geceleyin etkisini artıran kar yağışı nedeniyle trafik yoğunluğunun yaşandığı birçok noktaya anında müdahale eden Yenimahalle Belediyesi karla mücadele ekipleri, vatandaşların sıkıntı yaşamaması ve olası trafik kazalarının önüne geçilmesi amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

50 kişilik ekiple aralıksız çalışma

Yenimahalle genelinde akşam saatlerinden başlayarak tüm gün süren kar yağışı nedeniyle özellikle köy yolları ve ilçenin yüksek kesimlerinde yol açma ve tuzlama çalışması yürütülüyor. 50 kişilik ekip, 15 kar küreme ve tuzlama aracı, 5 greyder, 5 jcb, 6 bobcat aracı ile ilçe genelinde karla mücadele ederken, 200 kişilik bir ekip de kaldırımlar, sağlık kurumları, ibadethaneler gibi halkın sıkça kullandığı yerlerin girişlerinin kar temizliğini gerçekleştiriyor.

Yenimahalle sakinlerinin karşılaşacağı olası kazaların önüne geçmek için kar yağışının yoğun olduğu yüksek noktalara öncelik veren Yenimahalle’nin ekipleri, Yakacık, Kırandağı, Kuzey Yıldızı, Memlik, Şentepe gibi kar yağışının etkili olduğu bölgeler öncelikli olmak üzere köy yolları ve kaldırımlarda çalışmalarını yoğunlaştırdı

Yenimahallelilerin güvenliğini öncelik alıyoruz

İlçede vatandaşların mağdur olmaması için tüm imkânların seferber edildiğini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Vatandaşlarımızın işe gidiş geliş yolunda kullandığı ana hatlar başta olmak üzere kaza olasılığı yüksek noktalarda karla mücadele çalışmalarımız sürüyor. Ekiplerimiz Yenimahalle sakinlerinin güvenliğini öncelik alarak gece boyunca ilçenin yüksek kesimlerinden başlayarak mesai yaptı. Vatandaşlardan gelen şikayetleri anında çözüme ulaştırmak adına aralıksız çalışıyoruz. Kar yağışı sürdükçe karla mücadele ve tuzlama çalışmalarımız sürecek. İlçe sakinlerinin bu dönemlerde araç kullanırken önlemlerini almalarını, kar lastiği kullanmalarını ve dikkatli olmalarını öneriyoruz” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
kar yenimahalle

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı