fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,1128
  %0,09
 • EURO
  9,7124
  %0,16
 • ALTIN
  454,71
  %-0,02
 • BIST
  1.378
  %0,18
Yenimahalle Belediyesi’nden 5 Aile Sağlığı Merkezi

Yenimahalle Belediyesi’nden 5 Aile Sağlığı Merkezi

İlçe sakinlerinin sağlık hizmetine kendi mahallesinde ulaşabilmesi için ilçenin dört bir yanına Aile Sağlığı Merkezleri açan Yenimahalle Belediyesi, 5 yeni sağlık merkezini daha vatandaşların hizmetine sundu.

Vatandaşların temiz ve güvenli koşullarda sağlık hizmeti alması amacıyla bugüne kadar 36 merkezi ilçeye kazandıran Yenimahalle Belediyesi; Turgut Özal, Yenibatı, Batı Sitesi, Kentkoop ve Özevler mahallelerinde konumlandırılan yeni aile sağlığı merkezlerinin yapımını tamamladı.

Her mahallede temiz ve güvenli sağlık hizmeti

Kısa sürede inşaatı tamamlanarak hizmete sunulan Turgut Özal Mahallesi, Yenibatı Mahallesi, Batı Sitesi Mahallesi, Özevler Mahallesi ve Kentkoop Mahallesi 7 Nolu Aile Sağlığı Merkezlerinde ilçe sakinlerinin güvenli ve hijyen koşullarda sağlık hizmetinden yararlanması için her ayrıntı düşünüldü.

Pandemi nedeniyle hastanelerde oluşan yoğunluğun önüne geçilmesini ve ilçe sakinlerinin kendi mahallelerinde müstakil merkezlerde sağlık hizmetine ulaşabilmesini hedefleyen Aile Sağlığı Merkezleri; poliklinik muayene odaları, acil müdahale odası, aşı bebek-çocuk izlem odası, emzirme odası, gebe izlem odası ve bekleme salonundan oluşuyor.

Yaşar,“Pandemi sürecinde ASM’ler önem kazandı”

Belediyelerin görevi olmamasına rağmen vatandaşlar yürüme mesafesinde temel sağlık hizmetlerinden faydalansın diye her mahalleye Aile Sağlık Merkezi yaptıklarını söyleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Bizim için önemli olan vatandaşa hizmettir. Devletin hangi kurumu olursa olsun Yenimahalle sakinlerine hizmet gidecekse elimizden gelen tüm desteği sunuyoruz. Göreve geldiğimizde ASM olmayan mahallelerimiz vardı. Bugüne kadar 36 ayrı sağlık merkezini tamamlayarak devletin ilgili kurumuna teslim ettik. Pandemi döneminde aile sağlığı merkezlerinin önemi arttı. Vatandaşlarımız hastanelerde yoğunluk yaratmak yerine kendi mahallesinde bulunan sağlık merkezinden faydalanıyor. Bu nedenle ilçemizin 5 ayrı noktasında daha Aile Sağlığı Merkezlerinin yapımını tamamlayarak vatandaşın hizmetine sunduk. Bütün ilçe sakinlerine hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, sağlıklı günlere kavuşabilmemiz adına vatandaşlarımızın tedbiri elden bırakmaması gerektiğini özellikle ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı