fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,7079
  %2,34
 • EURO
  9,1600
  %2,00
 • ALTIN
  418,19
  %1,69
 • BIST
  1.530
  %-0,76
Yavaş, “Çiftçi ve Köylüyü Zengin Etmeyi Hedefliyoruz”

Yavaş, “Çiftçi ve Köylüyü Zengin Etmeyi Hedefliyoruz”

CHP’nin Büyükşehir Adayı Mansur Yavaş, tanıtım toplantısında ‘suda indirim’ projelerinin göreve gelmeden hayata geçtiğini kaydetti. Akyurt, Çubuk, Kalecik’in de içinde yer aldığı çevre ilçeler ile ilgili de konuşan Yavaş; “Çevre ilçelerde ve köylerde, büyükşehir uygulamasıyla ortaya çıkan sorunları ortadan kaldırmayı, köylerin kalkındırılmasını ve köye dönüş projesini hayata geçirmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ın tanıtım toplantısı dün ATO Congresium’da gerçekleştirildi. Partililerin tamamını doldurduğu salona, CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve CHP’nin Büyükşehir Adayı Mansur Yavaş eşleriyle beraber giriş yaptı. Toplantıya İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray da katıldı. Yavaş’ın seçim sloganı olarak ‘İzan, nizam, irfan’ ve ‘Mansur, bereket ve huzur’ olarak belirlendi, Yavaş’ın seçim şarkısı ve klibi de ilk kez salonda seçmenlere tanıtıldı.

“ÇİFTÇİ ve KÖYLÜYÜ ZENGİN ETMEYİ HEDEFLİYORUZ”
Kılıçdaroğlu’nun ardından konuşan CHP Ankara Büyükşehir Başkan Adayı Mansur Yavaş, “Tarımı destekleyeceğiz, üretici ve alıcıyı buluşturacağız. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin uzun yıllardır süren, yurt dışından fidan ve ağaç getirme uygulamasına son vereceğiz. Yine Ankara dışından bitki getirme uygulamasına da son verip, tüm ürünleri Ankara ve çevresinden temin etmeyi ve Avrupalı köylü yerine, Ankara’nın çiftçi ve köylüsünü zengin etmeyi hedefliyoruz.

“SEÇİM GERÇEKLEŞMEDEN BİR PROJEMİZ HAYATA GEÇTİ”
Bugün burada, bazı misafir ve gazetecilerle yaptığımız konuşmalarda, hemen hepsi projelerimizi merakla beklediklerini dile getirdiler. Öncelikle şu mutluluğumuzu sizinle paylaşmak istiyorum; henüz seçim gerçekleşmeden bir projemiz hayata geçmiş durumda. İçme suyunda dün yapılan yüzde 30’luk indirim ve fiyatların sabitlenmesi bizim daha işbaşına gelmeden gerçekleşen projemizdir. Keşke bu indirimi daha önce dile getirdiğimizde yapsalardı da Ankara halkının cebinden yüzde 30 eksiltilmemiş olsaydı. bu parayla anneler çocuklarına neler alırdı? Bu fahiş fiyatlar yüzünden o çocuklar nelerden, nelerden mahrum kaldılar? Dönelim proje meselesine…

“PROJE YARIŞTIRMAYACAĞIZ”
Artık müsrifliğe bir dur demenin zamanı geldi. Ankaralıların aldıkları hizmet karşılığı ödedikleri bu paraları har vurup harman savuramayız. Tüm harcamalarımızın hesabını vereceğiz. Maalesef en büyük kutuplaşma Ankara’mızda. En zenginler ve en fakirler bir arada yaşıyor. Bu şehir, birbirini görmeyen, birbirini tanımayan ortak kentlilik bilinci ortadan kaldırılmış bir kent haline geldi. Oysa Türkiye’nin kalbi burası. Atatürk’ün mirası… Biz proje yarıştırmayacağız… Bizim planlı programlı, maliyeti hesaplanmış, sürdürülebilir onlarca projemiz var. Gerçek proje, halkın öncelikli ihtiyacı, kentin kazancı olan projelerdir…

“HEDEFİMİZ ANKARAYI DÜNYA STANDARTLARINDA BİR KENTE DÖNÜŞTÜRMEK”
Tüyü bitmemiş yetimi çoktan unuttuk. Biz onu unuttuk ama o bizi unutmuyor. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını çar çur eden projeleri, “ben yaptım oldu” diyerek vergisini ödeyen namuslu vatandaşın sırtına zorla sarma dönemi bitecek, bitmek zorunda! Buradan taahhüt ediyorum; seçimi kazanınca, rakiplerin akılcı projeleri varsa, bunları da en az kendi projelerimiz kadar özenli bir şekilde hayata geçirmek için çalışacağız. 31 Mart’ta bir seçim olacak. Seçimi kazandığımızda, Belediye Meclisi’nin farklı partili üyelerden oluştuğunu göreceğiz. Biz niye kavga edelim? Elbette tartışacağız ama uzlaşacağız da. Bizim derdimiz makam değil. Bizim derdimiz, Atatürk’ün bize bıraktığı, yüzbinlerce şehidimizin kanıyla kazandığımız bu güzel ülkemizin Başkentini dünya standartlarında bir kente dönüştürmek.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
ankara MANSUR YAVAŞ

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı