fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,7377
  %2,73
 • EURO
  9,1857
  %2,29
 • ALTIN
  418,40
  %1,74
 • BIST
  1.530
  %-0,76
Yaşar Kangallıları yalnız bırakmadı

Yaşar Kangallıları yalnız bırakmadı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Kangal Dernekler Federasyonu (KDF) tarafından eğitime destek amaçlı düzenlenen “Kangal Türküsü Halk Konseri” etkinliğine ev sahipliği yaptı.

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın yanı sıra Kangal Belediye Başkanı Ahmet Kürşad Apaydın, KDF Başkanı Hasan Aslan ve çok sayıda başkent sakini katıldı.

Yenimahalle Belediyesi TUBİL Halk Dansları Topluluğu’nun gerçekleştirdiği dans gösterisi ile başlayan etkinlikte sevilen sanatçı Sabahat Akkiraz Kangallı vatandaşlara muhteşem bir konser akşamı yaşattı. Ankara’da yaşayan Kangallıların yoğun ilgi gösterdiği konserde sahne alan Akkiraz, beğenilen türkülerini ve şarkılarını eğitime destek olmak için seslendirdi.

Yaşar, “Reçetemiz Cumhuriyetin ilkelerinde saklıdır”

Konser öncesinde vatandaşlara seslenen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı süreci hep beraber yaşıyoruz. Bu sıkıntıları beraberce aşabilmek için hemşeri derneklerine büyük önem veriyorum. Doğduğu toprakları unutmayan, doyduğu toraklara da sahip çıkan bir toplum olursak tüm sıkıntılarımızı barış ve kardeşlik içerisinde çözeriz. Ülkemizde kin, nefret, mezhepçilik ve ırk ayrımını bir kenara koyarak barışı sağlayabiliriz. Bu sorunları aşmak için tek reçetemiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin ilkelerine sahip çıkmak, bu ilkeleri bizden sonra gelecek kuşaklara aktarmaktır. Başka yaşayacak bir ülkemiz yok. Hepimiz demokrasiyi içimize sindirmeli, hukuk devletinin ilkelerine inanarak yaşamalıyız. Türkiye’nin refah seviyesinin gelişmesini, ekonomisinin ilerlemesini istiyorsak, eşit yurttaşlık düşüncesini temele oturtmalıyız. Hemşeri derneklerinin toplum yararına düzenlediği etkinliklerin tümüne destek veriyorum. Eğitime destek amacıyla düzenlenen bu etkinliğe katılmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
yenimahalle

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı