fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,5607
  %1,08
 • EURO
  10,3692
  %0,99
 • ALTIN
  513,11
  %0,98
 • BIST
  1.440
  %-0,97
Yaşar: Belediyeler birlikte büyüyor

Yaşar: Belediyeler birlikte büyüyor

Yenimahalle Belediyesi ve İç Anadolu Belediyeler Birliği (İABB) Başkanı Fethi Yaşar, birliğin yeni dönem çalışmaları ve hayata geçirilecek projeler hakkında İABB çalışanları ile fikir alışverişinde bulundu.

Kuruluş yılından itibaren Türkiye’de İABB’nin, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB)’ den sonra en güçlü belediyeler birliği haline geldiğini belirten Yaşar; “İç Anadolu Belediyeler Birliği güçlenerek yoluna devam ediyor” dedi.

“Belediyeler birlikte büyüyor”

“İABB, belediyelerin hem eğitim çalışmalarını hem de proje çalışmalarını, birbirleriyle dayanışma içerisinde planlayarak, kentlerin yaşanacak bir ortam olması için hizmetlerine hız kesmeden devam ediyor” diyen Fethi Yaşar, “Birlik genel sekreteri ve çalışanları ile beraber bende üye belediye başkanlarımıza gerekli uyarı ve düşüncelerimi aktarıyorum. Amacımız, yeni seçilen belediye başkanlarımızın kentlerinde kaynakları verimli kullanarak, kanunların verdiği yetki sınırları içerisinde, halkımıza hizmet etmesini sağlamaktır. Bu konuda bu güne kadar çok değerli çalışmalar yürüttük. Önümüzdeki dönemde de hem içerde hem de dış ülkelerde belediyecilik çalışmaları ve bu hususta deneyimleri arttırmak için belediye başkanlarımızı çeşitli etkinliklerle buluşturacağız” şeklinde konuştu.

“İABB Türkiye’nin mozaiğidir”

Düzenlenecek bu çalışmaların planlanması için hassasiyetle konunun üstünde durduğunu belirten Başkan Yaşar “İABB bu gün itibariyle ilk defa 155 belediyenin üye olduğu bir birlik haline gelmiştir. Çalışma arkadaşlarımızla görüş alışverişinde bulunmaya geldim. Kendilerine önerilerimi sundum. İnşallah sunduğumuz fikirler ve düşünceler, belediyelerimize çalışmalarında katkı sunar. İABB demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan tüm siyasi partilerin üyelerini bünyesinde barındırarak, Türkiye’nin mozaiği olan bir tabloyu ortaya çıkarıyor ” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı