‘Yapılan kur müdahalesi anlık etki yaratıyor’

‘Yapılan kur müdahalesi anlık etki yaratıyor’

ABONE OL
Aralık 18, 2021 13:40
‘Yapılan kur müdahalesi anlık etki yaratıyor’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) , ekonomide yaşanan son gelişmelerle ilgili basın açıklaması yaptı.

İZMİR(İGFA)-  Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) tarafından yapılan basın açıklamasında, “İçinde bulunduğumuz öngörülemez ekonomik yapı, uzun sürede toparlanamayacak derecede güven kaybına yol açan bir ortam yaratmaktadır. Kurun yukarı yönlü ve hızla dalgalanması üretim ve ticareti derinden etkilemekte, hatta durma noktasına getirmektedir. Türk Lirasının önlenemez değer kaybı tüm kesimlere ağır reçeteler doğurmaktadır” denildi. 

“Bilimin ışığında, rasyonel politikalara geçilmeli, toplumu umutsuzluğa ve mutsuzluğa sürükleyen politikalardan vazgeçilmelidir” açıklaması yapan EGİAD, “Enflasyon ve yüksek kur sarmalında boğuşan piyasa koşulları içinde rezervlerimiz daha da negatif etkilenmekte ve üstelik yapılan kur müdahalesi de anlık etki yaratmakta, Türk Lirasının değerinin düşmesine engel olamamaktadır. Ülke kaynaklarımızın bilime, bilgiye, değer yaratan adımlara, inovatif üretime, sosyal kalkınma ve refah sağlayacak politikalara yönlendirilmesi en büyük dileğimizdir” ifadeleri kullanıldı. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.