fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
Ünür’den Eğitime Destek Sözü

Ünür’den Eğitime Destek Sözü

Daha önce maaş almayacağını ve başarılı öğrencilere burs vereceğini duyuran İYİ Parti Akyurt Belediye Başkan Adayı Selami Ünür, eğitime yönelik bir dizi proje açıkladı. Ünür, “Ülkemizin geleceğini düşünüyorsak eğitime katkı sağlamak zorundayız. Akyurt Belediyesi’nin en önemli vazifesi eğitime destek vermek olacak” dedi.

“ADINDAN SÖZ ETTİREN BİR İLÇE OLACAĞIZ”

“Bir milletin ayakta durabilmesi, üretebilmesi ve kendi kendine yetebilmesi için eğitim büyük önem taşıyor.” diyen İyi Parti Akyurt Belediye Başkan Adayı Selami Ünür, “Akyurt Belediyesi gerek öğrencilerimizin gerekse öğretmenlerimizin her zaman yanında olacak. Bugün ülkemizin ekonomik anlamda yaşadığı sıkıntıların en önemli sebebi üretim. Üreten bir topluma sahip olabilmenin en önemli yolu ise eğitim. Eğitim öğretimde adından söz ettiren bir ilçe haline geleceğiz” dedi.

“OKULLARIN KOŞULLARI İYİLEŞTİRİLECEK”

Ünür, “Gençlerimizin başarılı olabilmesi için yeteneklerinin keşfedilmesi gerekir. Bunun ortaya çıkmasında öğrencilerimize sağlanacak olan imkanlar büyük önem taşıyor. Mahallelerimize gençlerimizin yararlanacağı spor tesisleri açacağız. Mesleki ve Teknik Eğitim vererek bölgemizdeki fabrikalara nitelikli iş gücü sağlayacağız. Okullarımızın koşulları ise iyileştirilecek” ifadelerini kullandı.

Ünür, eğitim projelerini şu şekilde sıraladı;

“OKULLARIMIZA LABORATUVAR
Çocuklarımızın okullarımızda uygulamalı eğitim alabilmesi için okullarda yer alan laboratuvarlara malzeme desteği sağlanacak.
KİTAP DESTEĞİ
Okullarımıza kütüphane kurularak öğrencilerimizin okuma alışkanlığı kazanması sağlanacak, kütüphanesi bulunan okullarımıza kitap desteği sağlanacak.
TEMİZLİK SORUNU ORTADAN KALKACAK
Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın iyi şartlarda eğitim görebilmesi için okullarımızın ihtiyaçları doğrultusunda eksiklikleri giderilecek. Bugün okullarımızda personel yetersizliği nedeniyle temizlik sorunu yaşanırken, belediye olarak ücretsiz malzeme ve personel desteği sağlayacağız.
GİYİM YARDIMI
Maddi durumu elverişli olmayan ailelerimizin çocuklarının giyim masrafları belediyemiz tarafından karşılanarak, ihtiyaçları takip edilecek.
BAŞARILI ÖĞRENCİLERE DESTEK
Gerek spor gerekse diğer alanlarda başarı elde eden öğrencilerimiz öğretmenlerimizin görüşleri alınarak ödüllendirilecek. Ve diğer öğrencilerin başarılı olması teşvik edilecek.
ÖĞRENCİLERİMİZE KÜLTÜR ve TURİZM GEZİLERİ
Vatanımızın güzelliklerini ve kültürel değerlerini öğrencilerimize göstermek/öğretmek amacıyla her yıl geziler düzenlenecek.
EĞİTİME KATKI SUNAN YARIŞMALAR
Milli Eğitim Müdürlüğü ve öğretmenlerimizin geliştireceği konularda yarışmalar düzenlenerek, öğrencilerimizin araştırmacı birer birey olması sağlanacak.
ÜNİVERSİTE-ORTA ÖĞRETİM İŞBİRLİĞİ
Üniversitelerimizden akademisyenlerimizin katılımıyla düzenlenecek olan konferans ve sempozyumlarla öğrencilerimiz üniversite okumaya teşvik edilecek. Üniversitelerimize geziler gerçekleştirilecek.
BELEDİYE – MİLLİ EĞİTİM KOORDİNASYONU
İki kurum arasında koordinasyon geliştirilerek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve okullarımızın müdür ve öğretmenlerinin talepleri doğrultusunda ortaya çıkacak gereksinimler belediyemiz tarafından karşılanacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı