fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3209
  %0,11
 • EURO
  10,1230
  %0,13
 • ALTIN
  501,24
  %0,47
 • BIST
  1.454
  %0,90
Ünür: “Mansur Yavaş’la Birlikte Başaracağız”

Ünür: “Mansur Yavaş’la Birlikte Başaracağız”

Akyurt’un birçok eksiği ve sorunu bulunduğunu belirten İyi Parti Akyurt Belediye Başkan Adayı Selami Ünür “Bunların hayata geçirilmesi ancak halkın yanında olan bir siyasi anlayış ile mümkün olabilir. Bu 15 yıl süresince aynı siyasi tercih ile denenmiş ancak başarıya ulaşılamamıştır. Mansur Yavaş ile birlikte Akyurt projelerimizi hayata geçireceğiz” dedi.

Gazetemize açıklamalarda bulunan İyi Parti Akyurt Belediye Başkan Adayı Selami Ünür Akyurt’un 2004 yılından beri aynı siyasi anlayış ile yönetildiğini belirterek “2004 yılından itibaren aynı siyasi düşünce ile yönetilen ilçemizde halkımızın beklenti ve taleplerine karşılık verilememiştir.” ifadelerini kullandı.

“NÜFUS ARTIŞI GELİŞTİĞİMİZİ GÖSTERMEZ”
Ünür, yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Nüfus artışı ve binaların sayısının artması ilçemizin geliştiğini göstermez. Önemli olan halkın sosyal, ekonomik, kültürel beklentilerine karşılık verebilmek ve ilçenin bu anlamda gelişimini sağlayabilmektir. Bugün 34 bin nüfusa ulaşan Akyurt’ta eğitim, sağlık, ulaşım, tarım, hayvancılık, altyapı, imar, sosyal tesis gibi birçok konuda eksiklerimiz bulunmaktadır. Bunların hayata geçirilmesi ancak halkın yanında olan bir siyasi anlayış ile gerçekleştirilebilir. Bu 15 yıl süresince aynı siyasi iktidarı tercih ederek denenmiş ancak başarıya ulaşılamamıştır.

“HİZMET OLARAK GERİLEME YAŞADIK”
İlçemizde hayvancılık ve tarım hem hükümetin hem de ilçe belediyemizin almış olduğu sözde tedbirler ile yıkıma uğramıştır. Mesire alanı yapmak adına ‘Dolay Mevkii’ talan edilmiş, tek göletimiz ‘Kızık Göleti’ görmezden gelinmiştir. Ravlı’nın ilk yerleşim yeri 15 yıllık süre içerisinde imar edilememiş, şehrimizin merkezi modern bir görünüm kazanamamıştır. 2000 yılında tam teşekküllü olarak hizmete açılan Akyurt Devlet Hastanesi her geçen gün hastane pozisyonundan çıkartılarak poliklinik ve sevk merkezi haline getirilmiştir. Yıllardır ‘yeni hastane’ söylemi ile bu acil ihtiyaç, vaadler ile geçiştirilmiştir. İlçe olduğumuzda tüm kurumlar Akyurt halkına hizmet ederken bugün basit abonelik işlemleri bile ilçemizde gerçekleştirilememektedir. Akyurt nüfus olarak büyümüş hizmet olarak gerileme yaşamıştır. Birçok konuda bu tür örnekleri çoğaltabiliriz. Bir belediyenin; Su, altyapı, yol, imar sorunlarını gidermesinin, çözmesinin yanında asıl sorumluluğu halkın yaşamını kolaylaştıracak adımlar atmasıdır. Ne yazık ki bu asli sorumluluklar bile yerine getirilememiştir.

MANSUR YAVAŞ’LA BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”
Ankara’mızda ülkemizin başkentinde Sayın Mansur Yavaş ile yaşanacak olan değişim, Akyurt’ta birlikte yürüteceğimiz çalışmalarla hayat bulacak. Sayın Mansur Yavaş’ın daha önce açıkladığı “Akyurt için projeleri” ve bizlerin hazırladığı ‘Akyurt için 33 proje” her biri elzem, ve hayata geçirilmesi belediyelerin yetkisinde olan projelerdir. Yine ‘Kırsal Kalkınma Projelerimiz” elde edeceğimiz başarı ile ülkemize örnek olacak. Mansur Yavaş ile birlikte projelerimizi hayata geçireceğiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı