fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3499
 • EURO
  9,7532
 • ALTIN
  503,46
 • BIST
  1,1673
Ünür: “Çalışma nöbetinde, uyku orucunda olacağız”

Ünür: “Çalışma nöbetinde, uyku orucunda olacağız”

Gazetemize konuşan İYİ Parti Akyurt İlçe Başkanı Selami Ünür, “Bir sonraki seçimde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile birlikte veya Akyurt olarak bizi tercih etmeleri durumunda bir şeyin değişip çok şeyin değiştiğine, çalışma nöbetinde uyku orucunda olacağımıza hep birlikte tanıklık edeciğinizin sözünü veriyorum” dedi.

Akyurt halkına İyi Parti olarak yapılacak ilk yerel seçimde neler vaat ediyorsunuz?
Bu soruya cevap vermeden önce ülkemizin ve dolayısıyla ülkemizin ve Akyurt’un genel görünüşüne göz atmakta fayda var. Savaştan yeni çıkmış, her cephede hem de çoğunda ihanete uğramak suretiyle milyonlarca şehit vermiş bir Cihan İmparatorluğundan geriye sadece evin tek erkek evladı olarak nitelendirebileceğim Anadolu toprakları kalmış, bir kısmı işgal altında, klasik tabirle “Düşman Polat’lıya kadar gelmiş. ”İşte bu durumda bile bu yüce millet bir ulu önderin etrafında kenetlenerek düşmana karşı bir ve beraber olmak suretiyle şanlı bir direniş sergileyerek yeni Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atmış, bu zafer Lozan’da galibiyetimizle taçlanmıştır. Böylesi bir kıtlık ve yokluk döneminde iğneden ipliğe, tarımdan hayvancılığa, yoldan suya, eğitimden öğretime bir seferberlik başlatılarak 1980’lerin ortalarına kadar ürettiği kendisine yeten dünyanın 7 ülkesinden biri olmuştur. Şuansa 1980’lerden itibaren özelleştirme adı altında Cumhuriyet’in zorluklarla kurduğu üreten ve istihdam yaratan değerler “özelleştirme” adı altında kimisi değerinin çok altında satılmış, bunun doğal sonucu olarak da tarım ve hayvancılık büyük darbeler almış ve maalesef ülkemiz üretemeyen bir ülke haline getirilmiştir. Dolayısıyla bizim yapacağımız ilk işlerden birisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın uygulamaya geçirdiği “Hibe Destekli Tohum Dağıtımı ve Sözleşme Garantili Alım” projesi kapsamında üreten, ürettiğinin değerini alan, hakça paylaşan zengin mahalle ve köylüler yaratmaktır. Yeter ki insanımız çalışıp üretmek istesin. İkinci konu ise 21.yy Türkiyesi’nin başkenti Ankara’da hala köylerin yolunun, suyunun, altyapısının olmaması. Akyurt’tan örnek verecek olursam 16 yıldır Akyurt’u yaklaşık 25 yıldır Ankara’yı ve 18 yıldır ülkeyi yöneten bir siyasi güç, likidite bolluğunun bu uzun döneminde istese Akyurt’u 3 defa imar eder örnek ilçe konumuna getirebilirdi. Bu hususta söyleyecek fazla bir sözümde yok, çünkü millet böyle takdir etti, bize de saygıyla karşılamak düştü. Ama şunu iddia ediyorum, bir sonraki seçimde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile birlikte veya Akyurt olarak bizi tercih etmeleri durumunda bir şeyin değişip çok şeyin değiştiğine, çalışma nöbetinde uyku orucunda olacağımıza hep birlikte tanıklık edeciğinizin sözünü veriyorum. Kadrolarımızın eğitimi, bilgisi, donanımı ve azmi ve hizmete olan aşkı bunları yapmaya muktedirdir.

Son günlerde yapılan anketlerde ve televizyon programlarında İYİ Parti’nin oylarını artırdığı görüşlerine yer veriliyor? Akyurt’ta durum nedir?
Partileşme sürecinde çok büyük sıkıntılar yaşadık. Özellikle bir kısım medyanın ve köşe yazarının yönettiği çirkin ve seviyesiz algı nedeniyle kendimizi milletimize ifade etmekte zorluklar yaşadık. O dönemde yaşanan hainlikler, çirkinlikler bahsettiğim medya vasıtasıyla Sayın Genel Başkanımızın şahsında partimize tahvil edilmeye çalışıldı.Bunları er yada geç tarih yazacak. Kim kimle beraberdi, kim kime “hocaefendi”, kim kime “sayın” diye hitap etti. Açılım ve çözüm süreçleri Oslo, Diyarbakır, İmralı, Dolmabahçe, Kobani, Parti Genel Kuruluna çağırılan şeref konukları vs…. Tarih yanılmaz er yada geç gerçeklerinde ortaya çıkma gibi bir huyu vardır. Bu konuya Akyurt’ta yaşadığım bir olayla örnek verirsem milletimiz çok daha iyi anlayacaktır. Arkadaşlarımla katıldığım bir düğün veya taziye sonrası Akyurtlu bir hemşehrimizle sohbet ederken bize aynen şunu söyledi: “Kurulduğu günden buyana yaşadığı her türlü zorluğa, iftiraya rağmen çizgisi duruşu değişmeyen tek siyasi Genel Başkan Meral Akşener’dir. Bu millet bunları görüyor ve yapılacak ilk seçimde de bu duruşunun karşılığını milletten alacaktır, göreceksiniz. Kadın ve anne olması da ayrıca bir avantaj teşkil edecektir” Bunu söyleyen kişi Akyurt’ta yıllarca Ak Partiye oy vermiş, özü ve sözü bir değerli bir insan. Bu şekilde düşünen çok insanımızın olduğunu son iki yılda gittiğimiz ziyaret ettiğimiz mahalle ve köylerimizde bizlerde görmekteyiz. Rakam vermeden ifade edeyim şu anki üye sayımız tahmin edileninde çok çok üzerindedir.

Peki, son soru cevabınızda lütfen kısa olsun. Son sözlerinizi alalım…
Millet İttifakının bir parçası olarak 21 Kasım 2019’dan bu yana boş olan Cumhuriyet Halk Partisi Akyurt İlçe Başkanlığı Görevine atanan Sayın Filiz Geygel hanımefendiye görevinde başarılar diliyorum. Siyaset uzun dönemde veya önümüzdeki günlerde nasıl bir şekil alacak bilmiyorum ama, birlikte yapacağımız çalışmalarda milletimize daha iyi hizmet verebilmenin, dertlerine derman olabilmenin çarelerini arayacağımızı söyleye bilirim. Milliyetçi ve Atatürkçü bir çizgi ile siyasetine devam eden İYİ Parti’nin Akyurt İlçe Başkanı olarak özlenen güzel günlere, ayrıştırmayan, ötekileştirmeyen, ihanet hariç olmak kaydıyla kendisi gibi düşünmeyen herkesi yok sayan çirkin dil ve söylemlerin olmadığı, nezaket ve zarafetle de ülke ve Akyurt’un yönetilebileceğini yüce milletimizin yetki vermesi halinde göstereceğimizin sözünü veriyor, 2. Olağan Kongremizin de tema’sı olan “Millet Bizi Çağırıyor” felsefesine uygun olarak çağırdıkları her dakika, saat, gün yanlarında olacağımızı beyan ediyorum…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı