Üçyıldız İnşaat Akyurt’a değer katmaya devam ediyor

Üçyıldız İnşaat Akyurt’a değer katmaya devam ediyor

ABONE OL
Kasım 27, 2021 11:23
Üçyıldız İnşaat Akyurt’a değer katmaya devam ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Akyurt’ta konut stoğu azaldı. Daire fiyatları ise 350 bin ile 600 bin TL arasında değişiyor. Konuta olan ihtiyaç her geçen gün artarken Üçyıldız İnşaat firması da yatırımlarını sürdürerek ilçeye değer katmaya devam ediyor.

Konut stoğunun azalması ile birlikte Akyurt, konut kira artış oranı ile Gölbaşı’nın ardından Ankara’da ikinci sırada yer aldı. Yükselen döviz kuru, artan maliyetler ile birlikte konut fiyatları da yükselmeye devam ediyor. Yapımı devam eden projelerinde giriş katlardaki daireleri 350 bin TL’den, normal katlarda ise 600 bin TL’den satışa sunduklarını söyleyen Üçyıldız İnşaat firmasının sahibi, Akyurt Çankırılılar Derneği Başkanı Muktalip Özdemir, piyasada yaşanan ani dalgalanmalar ile bu fiyatlarda da artış görülebileceğini kaydetti.

Artan fiyatlara rağmen konut talebinin devam ettiğini dile getiren Özdemir, ‘Arz talebi karşılamıyor’ diyerek, bu ihtiyacı karşılamak için yeni projeler başlattıklarını söyledi. Mayıs ayında 3 binada toplamda 46 dairelik projede inşaa çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Özdemir, “Kısa süre içerisinde teslim etmeyi hedeflediğimiz konutlarımızda çalışmalarımız devam ediyor. 3 bina ile 46 dairelik projemizde 8 dairemizi teslim ettik. 38 dairemizde ise %80’lik aşamaya geldik” şeklinde konuştu.

HAZİRAN’DA 2 PROJE BİRDEN
2022 yılında da konut ihtiyacına yönelik yatırımlara devam edeceklerini söyleyen Üçyıldız İnşaat sahibi Muktalip Özdemir, konut ihtiyacının da artarak devam edeceğini ifade etti. Özdemir, “İlçemiz Ankara’nın en güzel metropol ilçelerinden birisi. Akyurt’ta devam eden birçok proje var, hastane, Gençlik ve Yüzme Havuzu, özellikle de Polis Meslek Yüksek Okulu’nun açılması ile birlikte konut ihtiyacı da artacak. Üçyıldız İnşaat olarak 2 arsada daha anlaşma sağladık ve 2022 yılında bu projelerimize de başlayacağız. Akyurt’umuza değer katmaya devam ediyoruz” dedi.

MÜTEAHHİT ARSA BULMAKTA ZORLANIYOR
Konut üretilecek arsa bulunamaması nedeniyle de müteahhitlerin talebi karşılamakta zorlandığını ifade eden Özdemir, “İlçemizde devam eden imar çalışmaları nedeniyle müteahhitler arsa bulmakta zorlanıyor. Bu durumda yine konut fiyatlarının artmasını sağlayan bir başka unsur olarak dikkat çekiyor. Devam eden imar çalışmalarının tamamlanması ile birlikte ilçedeki inşaat sayısı da artış gösterecektir” dedi.

MÜSTAKİL EV VE VİLLA TALEBİ DE ARTIYOR
Pandemi nedeniyle bazı kesimlerin müstakil konutlara yöneldiğine dikkat çeken Özdemir, “Pandeminin başlangıcı ile beraber bahçeli ve müstakil evlere olan ilgi de arttı. Konutun yanı sıra villa projelerimizi de sürdürüyoruz. Bu talebi de karşılayabilmek amacıyla hem Gölbaşı ilçesinde hem de Akyurt’ta villa projelerimize de devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.