1. Haberler
  2. Gündem
  3. Uçak Bileti Aramaları %40, Otobüs Bileti Aramaları %23 Arttı

Uçak Bileti Aramaları %40, Otobüs Bileti Aramaları %23 Arttı

featured
service

4 Haziran günü yapılan kabine toplantısının ardından Kurban Bayramı tatilinin kamu çalışanları için 9 güne uzatılacağı açıklandı. Tatilin uzamasının ardından, bayramı seyahat ederek geçirmek isteyenler hızla plan yapmaya başladı. Bu durum, seyahat aramalarında büyük bir artışa yol açtı.

Türkiye’nin lider seyahat sitesi ENUYGUN’un verilerine göre, uçak bileti aramaları açıklamanın yapıldığı saat 19.15 itibarıyla yüzde 40, otobüs bileti aramaları ise yüzde 23 oranında arttı.

4 Haziran’da yapılan kabine toplantısında tatilin kamu çalışanları için 9 güne uzatılması kararlaştırıldı. Açıklamanın ardından, henüz tatilini planlamamış olan seyahat severler uçak ve otobüs biletlerini almak için harekete geçti. Açıklama sonrası ENUYGUN’da uçak bileti aramaları yüzde 40, otobüs bileti aramaları ise yüzde 23 oranında arttı.

En çok arama yapılan yerler

Verilere göre uçak bileti kategorisinde Trabzon – İstanbul biletleri için aramalar yüzde 93, Adana – İstanbul biletleri için aramalar yüzde 72, Batman – İstanbul biletleri için aramalar yüzde 71 arttı. Otobüs bileti kategorisindeyse en çok aramanın yapıldığı yerler Bodrum, Antalya ve Marmaris oldu.

Konuyu değerlendiren ENUYGUN Ticaret Direktörü Orkun Özkan, “Tatile çok az kaldığı için biletler tükenmek üzere. Eğer tatil yapma niyetiniz varsa daha fazla beklememenizi öneririm. Çünkü gitmek istediğiniz yer için bilet bulamama olasılığınız her an artıyor” dedi.

Tatilini henüz planlamayanlar için ENUYGUN’da ENUYGUN24 koduyla araç kiralamada 3.000 TL’ye, bayram için yapılacak otel rezervasyonlarında 4.000 TL’ye varan indirim olduğunu belirten Özkan, herkese şimdiden iyi bir bayram tatili diledi.

Uçak Bileti Aramaları %40, Otobüs Bileti Aramaları %23 Arttı