1. Haberler
  2. istanbul
  3. Tuzla’da Halkla Buluşma: “Söz Senin, Tuzla Hepimizin!”

Tuzla’da Halkla Buluşma: “Söz Senin, Tuzla Hepimizin!”

featured
service

İstanbul’un en hızlı büyüyen ilçelerinden biri olan Tuzla’da, Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl liderliğinde kronikleşmiş sorunların çözümü için yoğun çalışmalar sürdürülüyor. 5 yıllık stratejik planını oluşturmak için Tuzlalılarla bir araya gelen Tuzla Belediye Başkanı Bingöl, “Hacetdere ormanı bizim vaatlerimizden birisiydi. Bir beyefendi mesire alanıyla ilgili ‘biz burada çocukken kurban kesiyorduk. Bu bölgenin Tuzla Belediyesi bünyesinde kent ormanı olmasını istiyoruz’ demişti. Bununla ilgili çalışmamız devam ediyor.” dedi.

“Söz Senin, Tuzla Hepimizin!” mahalle buluşmalarının ikinci ayağı, Aydınlı Mahallesi’nde gerçekleştirildi. İstanbul Planlama Ajansı’nın (İPA) da destek verdiği bu buluşmada, vatandaşlar doğrudan sorularını Belediye Başkanı Bingöl’e iletme fırsatı buldu. Toplantıda en çok talep edilen konular ulaşım ve altyapı sorunları oldu. Başkan Bingöl, İETT ile masaya oturduklarını ve yakın zamanda ulaşım sorunlarına ilişkin yeni çözümler üreteceklerini belirtti.

Tuzla'da Halkla Buluşma: "Söz Senin, Tuzla Hepimizin!" 1

“6 ay içerisinde 6 bin civarı nüfus bekliyoruz”

Başkan Bingöl, özellikle TOKİ’nin yoğun yapılaşma gerçekleştirdiği Konaşlı bölgesinde yaşanan sorunlara dikkat çekti:

“Konaşlı bölgemizde şöyle bir sorunumuz var. Bu bölgeye yoğun TOKİ yapılaşması yapıldı. Oraya 6 ay içerisinde 6 bin civarı nüfus bekliyoruz. Mevcuttaki ilkokulumuz ve ortaokulumuz zaten ikili öğretim. TOKİ çok sağ olsun konutu yapıyor. Hastanesi var mı? Yok! Sağlık ocağı var mı? Yok! Dini tesisi alanı doğru düzgün var mı? Yok! Eğitim alanı var mı? Yok! Park alanı için bana yazı yazdın mı, önceden planlayalım diye? Demedin! (Çöp ve atıklar için) konteyner bile koymadılar.”

“1 ton asfalt bile kalmamıştı”

Başkan Bingöl, hafriyat kamyonlarının kaçak rotalardan geçişine de değindi:

“Hafriyat kamyonlarını kaçak bir rotadan götürüyorlar, her kaçak rotadan götürdüklerinde takip edip, oralara beton bloklar koyuyoruz. Düşünün yani. Bu kadar sıkıntı var o bölgede. Ama bunlar bahane değil, çözüm yollarını birlikte bulacağız. O bölgeye okul yapılması için bağışçılar bulacağız, hem de arsa geliştireceğiz. Şu an inşaat çalışmaları devam ediyor, asfalt çalışmalarına başlama gibi bir durumumuz da olamazdı. Ayrıca göreve geldiğimizde 1 ton asfalt bile kalmamıştı. Aydınlı mahallemizin 75 bin nüfusu var. Kayıt dışıyla birlikte 81-82 bini buluyor.”

“Tek tek geri alacağız”

Bingöl, Hacetdere ormanıyla ilgili sorunlara da değindi:

“Burasının açılışını Ekrem Başkanımız (İmamoğlu) yaptı. Hacetdere ormanı bizim vaatlerimizden birisiydi. Bir beyefendi mesire alanıyla ilgili ‘biz burada çocukken kurban kesiyorduk. Bu bölgenin Tuzla Belediyesi bünyesinde kent ormanı olmasını istiyoruz’ demişti. Bununla ilgili çalışmamız devam ediyor. Bir protokolle ormandan özel firmaya devredilmiş. Milli Parklardan devredilmiş. Bununla ilgili de çalışıyoruz. Tek tek geri alacağız. Kent ormanıyla yürüyüş parkurlarıyla çok daha keyifli bir alan ortaya çıkarmak istiyoruz.”

Tuzla’da Halkla Buluşma: “Söz Senin, Tuzla Hepimizin!”
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.