Türkiye’nin Libya’ya desteği sürecek

Türkiye’nin Libya’ya desteği sürecek

ABONE OL
Aralık 24, 2021 11:22
Türkiye’nin Libya’ya desteği sürecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye, Libya’daki seçimlerin ertelenmesiyle ilgili, “Libya’nın birlik ve bütünlüğünün sağlanması bakımından seçimlerin adil biçimde yapılması önem arz etmektedir” açıklamasını yaptı.

ANKARA (İGFA) – Dışişleri Bakanlığı, Libya’daki seçimlerin ertelenmesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı.

Libya’daki seçimlerin geçiş sürecinde önemli bir dönüm noktası olduğunu belirten Bakanlık desteğini yineledi.

“Türkiye, Libya’da siyasi sürecin ilerletilmesinde kilit rol oynuyor” denilen açıklamada, “Libya’nın birlik ve bütünlüğünün sağlanması bakımından seçimlerin adil, muteber ve bağımsız biçimde yapılması, seçim sonuçlarının Libya’daki tüm kesimler tarafından tanınması ve seçilecek yönetimin ülkenin tamamında yetkilerini kullanabilmesi önem arzetmektedir. Libya’da ateşkesin ve sükunetin tesisinde, siyasi sürecin ilerletilmesinde kilit rol oynayan Türkiye, seçimlerin Libya Siyasi Anlaşması uyarınca ilgili tüm kurumların mutabakatıyla mümkün olan en geniş uzlaşıyla belirlenmiş, sağlıklı bir yasal zemin temelinde gerçekleştirilmesini başından beri savunagelmektedir” ifadeleri yer aldı.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.