Türkiye’nin ilk Tarım Kitaphanesi Bursa İnegöl’de açıldı

Türkiye’nin ilk Tarım Kitaphanesi Bursa İnegöl’de açıldı

ABONE OL
Kasım 27, 2021 09:42
Türkiye’nin ilk Tarım Kitaphanesi Bursa İnegöl’de açıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bursa’nın İnegöl Belediyesi, tarımda daha bilinçli bir üretim amacıyla ilk kez Hamamlı Mahallesi’nde köy kahvehanesinin bir bölümü 300 kitabın yer aldığı Tarım Kitaphanesi olarak düzenledi.

BURSA (İGFA) – ‘Tarımda İnegöl Modeli’ kapsamında Türkiye’ye örnek çalışmalar ortaya koyan Bursa’nın İnegöl Belediyesi, bir yeniliği daha şehre kazandırdı. Bir yandan tarımda yeni ürünler ve kaliteli üretim hedeflenirken, bir yandan da çiftçilerin gelişimi ve yeniliklere ayak uydurabilmesi adına adımlar atılıyor. Bu kapsamda ilk kez Hamamlı Mahallesinde Tarım Kitaphanesi oluşturuldu. İçerisinde şehri tanıtan yayınlarla birlikte 300 dolayında tarıma yönelik kitabın yer aldığı kütüphane, mahalle sakinlerinin büyük beğenisini topladı. Özellikle gençler, geleneksel yöntemlerle yapılan tarımın yanında bilimsel verilerin de üretime katkı sağlayacağı kanısına vardı.

Kaymakam Eren Arslan, Belediye Başkanı Alper Taban ve AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş ile beraberindeki heyet, İnegöl’ün ilk Tarım Kitaphanesini ziyaret etti. Burada hem kitaphanenin tanıtımı yapıldı hem de diğer kırsal mahallelerde de benzer uygulamaların yapılacağının müjdesi verildi.

Tüm kırsal mahallelerde benzer uygulamanın yapılmasını hedeflediklerini de kaydeden İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Kahvehaneler bir araya geldiğimiz, sohbet edip hemhal olduğumuz mekanlar. Bunun yanı sıra geçmişte olduğu gibi buraları kıraat edilen, okunan, birlikte sosyalleştiğimiz mekanlar olsun istiyoruz. BKırsalda da tarımı desteklemeye yönelik burada yaklaşık 300 tarım kitabının bulunduğu ve beraberinde şehrimizi tanıtan kitapların da yer aldığı bir kitaphaneyi oluşturduk. Ben inşallah zaman buldukça hemşerilerimizin buradan bir kitabı alarak karıştıracağını, okuyacağını çok iyi biliyorum” dedi.

 

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.