1. Haberler
  2. Spor
  3. Türkiye’nin En Büyük Spor Okulları Organizasyonu Selçuklu’da

Türkiye’nin En Büyük Spor Okulları Organizasyonu Selçuklu’da

featured
service

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Belediyesi Yaz Spor Okulları’nda farklı branşlarda eğitim gören sporcu öğrencileri ziyaret etti. Başkan Pekyatırmacı, Selçuklu Belediyesi’nin Türkiye’deki en büyük spor okulları organizasyonunu gerçekleştirdiğini vurguladı.

Türkiye'nin En Büyük Spor Okulları Organizasyonu Selçuklu'da 1

Selçuklu Belediyesi Yaz Spor Okulları, çocukları sporla buluşturma ve onların gelişimlerine katkı sunma misyonunu sürdürüyor. Bu yaz döneminde de öğrenci ve ailelerden yoğun ilgi gören yaz spor okulları, 15 branş, 38 tesis ve 55 salonda 13 bin 103 sporcuya eğitim veriyor.

Başkan Pekyatırmacı, spor okullarını ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi ve sporcularla sohbet etti. Ziyaretinde Başkan Pekyatırmacı’ya, Selçuklu Belediyespor Kulübü Başkanı Mustafa Yavuz Tezcan da eşlik etti.

Türkiye'nin En Büyük Spor Okulları Organizasyonu Selçuklu'da 2

“Çocuklarımız ve gençlerimizin spor yapmasını önemsiyoruz”

Başkan Pekyatırmacı, “Gençlerimizin, çocuklarımızın spor yapmasını önemsiyoruz” dedi. Yaz Spor Okulları’ndaki eğitimlerin üçüncü haftasında olduklarını belirten Başkan Pekyatırmacı, “Toplam 15 branşta, 13 bin 103 öğrencimiz, gencimiz burada bizlerle birlikte spor yapıyorlar. Belediyemizin 38 tesisinde, 55 salonda haftanın her günü yaz spor okullarında öğrencilerimizle beraber oluyoruz. Selçuklu Belediyesi’nin geleneği, spora olan ilgi hiçbir zaman bitmiyor. Biz de gençlerimizin en iyi şartlarda spor yapabilmeleri ve kendilerini geliştirebilmeleri için onlara yeni tesisler kazandırmaya devam ediyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimizin spor yapmasını önemsiyoruz. Çünkü çocuklarımız burada sporla birlikte hangi branşta olursa olsun bir disipline kavuşmuş oluyorlar ve sporun disipliniyle birlikte aslında bütün hayatlarına, bütün yaşantılarına o disiplini getirmiş oluyorlar. Türkiye’de en büyük spor okulları organizasyonunu Selçuklu Belediyesi olarak biz gerçekleştiriyoruz. Gençlerimiz pırıl pırıl, gençlerimizin hepsi çok özel ve hepsi yetenekli. Onlara yeter ki fırsat verelim, imkan verelim onların yapamayacakları bir şey yok. İnşallah önümüzdeki süreçte biz bütün branşlarımızda hem milli sporcularımızla hem kulübümüzle birlikte nice başarılara imza atacağız” dedi.

Türkiye’nin En Büyük Spor Okulları Organizasyonu Selçuklu’da

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.