1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” 2023 listesi açıklandı

“Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” 2023 listesi açıklandı

featured
service

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından hazırlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” 2023 listesi açıklandı. Türkiye’nin yalıtım sektörünün öncü kuruluşu İzocam, bu yıl da önemli bir başarıya imza atarak listede 37 basamak yükseldi ve 429’uncu sıraya yerleşti.

İzocam, yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda elde ettiği başarılarla dikkat çekiyor. 2023 yılında satış ve karlılıkta önemli bir atılım gerçekleştiren İzocam, İSO 500 listesinde bir önceki yıla göre 37 basamak yükselerek sanayinin devleri arasındaki yerini sağlamlaştırdı. İSO 500 listesi, firmaların 2023 yılındaki üretimden satışları, net satışları, katma değerleri, özkaynakları, aktif toplamları, vergi öncesi dönem kar/zararları, faiz, amortisman ve vergi öncesi kar/zararları, ihracat ve çalışanlar ortalaması gibi kriterlere göre belirlendi.

İzocam Genel Direktörü Murat Savcı, Brand Finance Raporu’na göre Türkiye’nin en değerli 100 markası arasında gösterilen İzocam’ın, her ihtiyaca uygun ürün ve çözümleri ile hem yurtiçinde hem de yurtdışında dünya çapındaki projelerin aranan markası olduğunu vurguladı. Savcı, “Türkiye yalıtım sektörünün öncüsü olan İzocam, 1965 yılında kurulmuştur. Ülkemizde yalıtım malzemelerinin üretimi 59 yıl önce İzocam’ın kuruluşu ile başlamıştır. Kurulduğumuz günden bu yana ürün kalitemiz, çevreye saygılı üretimimiz, yalıtım bilincini geliştirmek için yaptığımız çalışmalar ve uzun yılların deneyim ve tecrübesi ile pek çok alanda elde ettiğimiz başarılarla birlikte İSO ilk 500’de daima yerimizi almaktayız. Şirketimiz, bu yıl İSO 500 listesinde 37 basamak daha yükselerek 429’uncu sırada yer alma başarısı göstermiştir. İzocam olarak, Türkiye’nin sanayi devlerinin yer aldığı bu önemli listede, sektörümüzü temsil etmekten son derece mutlu ve gururluyuz” diye konuştu.

Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Murat Savcı, İzocam’ın insan sağlığını ve doğayı merkeze alan yenilikçi ürünlerle sektörde faaliyet gösterdiğini belirtti. Savcı, “Geçtiğimiz seneyi hedeflerimizin tamamını gerçekleştirerek tamamladık. Bazı ürün gruplarımızda miktarsal olarak yüzde 25’lere varan büyümeler elde ederken, 2023 yılı ciromuzu 2022 yılına oranla yüzde 50’nin üzerinde artırdık. 2024 yılı için hedeflerimizi ise 2023 yılının üzerinde sonuçlar elde etmek üzere kurguladık. Hem devam eden yatırımlarımızla hem de ülkemizdeki tüketicileri yalıtım ve enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirmeye devam ederek satış hacmimizi ve aynı zamanda karlılığımızı artırma hedefiyle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Gerek finansal araçlar gerekse kaliteli mal ve hizmetlerimiz ile tüm bayi, müşteri ve tedarikçilerimizi desteklemeyi ilke edinmiş bir şirket olarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz” dedi.

Sürdürülebilirlik ve Çevre Dostu Ürünler

Murat Savcı, İzocam’ın çevre dostu ve sağlıklı yalıtım çözümleriyle sürdürülebilirliğe de katkı sağladığını ifade etti. Savcı, “Kurulduğumuz günden bu yana ürettiğimiz yalıtım ürünleriyle 780 milyon ton CO₂’in atmosfere salımını önlemiş bulunmaktayız. Çevre dostu malzemeler içeren İzocam mineral yünler, dünyada en çok bilinen ve en güvenilir ürünler arasında yer almaktadır. Mineral yün üretimimizde yüzde 80’e kadar geri dönüştürülmüş malzeme kullanılmakta, üretim artıkları da tekrar ürün imalatında değerlendirilmektedir. İzocam olarak; yerel ve en az yüzde 30 oranında geri dönüştürülmüş içeriğe sahip ürünlerimizle sürdürülebilirliğe hizmet ederken, ürünlerimizin içeriği ile tüm canlılara ve doğaya sağlıklı bir yaşam sunmaktayız” dedi.

“Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” 2023 listesi açıklandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.