fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,1447
  %-0,06
 • EURO
  9,6943
  %-0,23
 • ALTIN
  451,92
  %-0,47
 • BIST
  1.361
  %-1,11
Türkiye’ye Örnek Yaşamevi Akyurt’ta

Türkiye’ye Örnek Yaşamevi Akyurt’ta

Akyurt Yaşam evinde verilen hizmetlerin Türkiye’de bir eşinin daha olmadığını söyleyen Huzurevi Sorumlusu Halil Kamil Sayın açılacak olan çok donanımlı fizik tedavi merkezinden tüm vatandaşların yararlanabileceğini belirtti.

Akyurt Vakfı Yaşam evinde yaşlılara özel bakım uygulandığını belirten Sosyal Hizmet Uzmanı Sorumlu Müdürü Halil Kamil Sayın 2001 yılında Akyurt Vakfınca Mete Bora önderliğinde açılan Akyurt Yaşam Evinde verilen hizmetlerin Türkiye’de bir eşinin daha olmadığını söyledi. Huzur evinde kalan sakinlerin yaşa bağlı olarak kullandıkları ilaç ve sağlık kontrollerinin 24 saat görevli hemşireler tarafından takip edildiğini ifade eden Sayın, “Anayasanın değişmez maddelerinden olan Sosyal hukuk devleti gereği korunması gereken yaşlılara pozitif ayırımcılık yapılıyor. Yaşlılar ister devlet kurumlarında isterse özel kurumlarda kalsın emekli maaşının ücreti karşılamaya yetmediğinde sosyal eşitlik gereği eksik kalan kısmının dünya örneklerinde olduğu gibi Sosyal Güvenlik kurumu tarafından ödenmesi gerekiyor. Buna rağmen Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Emekli Sandığını kendi bünyesine kattığı için ve mevzuat yürürlükten kaldırılmadığından mensuplarına bakmak yükümlüğü vardır. Ayrıca yaş sınırı aranmaksızın ağır engelli raporu olanlar asgari ücretin 2/3’ünden az olanlara bakılan özel engelli bakım merkezlerine Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlüklerince aylık 2950 lira ödeme yapılmaktadır. Huzur evleri ve yaşlı bakım merkezlerinin bu haktan yararlandırılmaması adil bir durum değildir” şeklinde konuştu.

FİZİK TEDAVİ MERKEZİ YAKINDA AÇILIYOR
“Gönül Dostlarına İhtiyaç Var”

Yaşlılara sınırsız hizmet anlayışı içinde işlerinde uzman kişilerle çalışmalarını sürdürdükleri ifade eden Akyurt Yaşam evi sorumlusu Sayın, sağlık turizmini geliştirmeye yönelik olarak yapılan çalışmalara katılmak üzere önümüzdeki Ekim ayında Akyurt ‘tan bir heyetle birlikte Almanya’ya gideceğini ifade ederek fizik tedavi merkezinin ihtiyaç duyulan bazı cihazlarının alınması için gönül dostlarının desteğini beklediğini söyledi. Halil Kamil Sayın her bayramda olduğu gibi bu bayramda yaşlıların unutulmaması gerektiğini hatırlattı. Kurban bayramı etkinlikleri kapsamında Akyurt Yaşam Evi bahçesinde et ve mangal etkinliği ile yaşam evi sakinleri ile birlikte güzel bir bayram havası yaşanacağını müjdeledi.
Çok donanımlı olarak açılacak olan fizik tedavi merkezinden sadece yaşamevi sakinleri değil tüm vatandaşlarında yararlanabileceği belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı