1. Haberler
  2. Akyurt
  3. Türk Kızılay’dan okullarda kan bağışı seferberliği

Türk Kızılay’dan okullarda kan bağışı seferberliği

featured
service

Türk Kızılay, Akyurt’ta Biruni İlkokulu, Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okulu, Akyurt İlkokulu,  Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Akyurt İmam Hatip Ortaokulu ve Akyurt Anadolu Lisesinde öğrencilere ve velilere yönelik kan bağışı etkinliği düzenledi.

Okul bahçelerinde kan bağışı noktaları oluşturularak veliler ve tüm vatandaşlar için kan bağışı farkındalığı oluşturuluyor.

Okullarda kurulan bağış noktalarını ziyaret eden Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, vatandaşlarla sohbet ederek bu farkındalığa destek oldukları için teşekkür etti. Kızılay Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Murat Güler, Ankara Kan Bağışı Merkezi Müdürü Cengiz Dönmez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Çırakoğlu ile okul müdürleri de vatandaşlarla bir araya gelinen programda yer aldı.

Türk Kızılay'dan okullarda kan bağışı seferberliği 1

Biruni İlkokulu ve Yıldırım Beyazıt İlkokullarında düzenlenen Kan Bağışı programlarına katılan Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık kan bağışı yapan vatandaşlarla sohbet etti. Farkındalığın önemine vurgu yapan Başkan Hilal Ayık “Türk Kızılay kurumumuz 2 asra yakın geçmişiyle dünyanın birçok bölgesinde dil, din, ırk ayrımı yapmadan muhtaç insanların yardımına koşan bir kurum. Bizlerin görevi böylesine saygın bir kurumun şanına ve mazisine yakışır bir şekilde faydalı olacak nesiller yetiştirmektir. Kan bağışı yapmak hayat kurtarır. Vatandaşlarımız arasında düzenli olarak kan bağışı yapanlar var. İlk kez gelenler var. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Muhtaç insanlara yardım etmek ve gelecek nesilleri yaşatmak adına sizleri düzenli olarak Türk Kızılay’ımıza kan bağışı yapmaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Türk Kızılay’dan okullarda kan bağışı seferberliği