1. Haberler
  2. Kültür - Sanat
  3. Troya Film Platform: Türk Film Endüstrisine Yeni Bir Soluk Getiriyor

Troya Film Platform: Türk Film Endüstrisine Yeni Bir Soluk Getiriyor

featured
service

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleri ile Troya Kültür Sanat ve Araştırma Derneği tarafından bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan “Troya Film Platform”, Türk film endüstrisinin gelişimine katkıda bulunmayı, ulusal ve uluslararası film endüstrileri arasında ortak yapım işbirliklerini geliştirmeyi, sürdürülebilir film yapım alışkanlıklarını benimsemeyi, film üreticilerine, girişimcilere, ilgili alanda eğitim gören üniversite öğrencilerine, görsel üreticilere fon, eğitim, proje geliştirme ve ağ oluşturma imkanları sunmayı hedefleyen disiplinler arası ortak yapım ve proje geliştirme platformudur.

Bu yıl ilk kez 1-4 Eylül tarihleri arasında Çanakkale’de gerçekleşecek olan platform, tarihin ve mitolojinin buluştuğu nadide Troya Kenti’nde dünya genelinden sinema profesyonelleri ile bir araya gelecek.

Platform, bünyesinde gerçekleşecek Pitching Lab, Producer’s Start Up, Agora Meetings ve Troya Talks ile tarihin ve sanatın harmonik sentezi içerisinde senaryo aşamasındaki film projelerini desteklemeyi ve projelerin filme dönüştürülmesi konusunda fon, network, eğitim, B2B toplantı imkanları sunmayı hedefliyor.

Ayrıntılı bilgi ve duyurular için www.troyafilmplatform.com adresinden takip edebilirsiniz.

Troya Film Platform: Türk Film Endüstrisine Yeni Bir Soluk Getiriyor