1. Haberler
  2. Spor
  3. Trabzonspor Futbol Okulları Arası Turnuva Başladı

Trabzonspor Futbol Okulları Arası Turnuva Başladı

featured
service

Trabzonspor’un yakın zamanda kaybettiği Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ın anısına düzenlenen Trabzonspor Futbol Okulları Arası Futbol Turnuvası, büyük bir coşkuyla başladı. Türkiye genelindeki Trabzonspor Futbol Okulları’ndan 31 takım ile Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden 2 takımın katılımıyla gerçekleşen turnuva, Faroz Belediye Sahası ve Özkan Sümer Tesisleri’nde düzenleniyor.

Toplam 520 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen organizasyon, iki etap halinde düzenlenecek. İlk etap 9-12 Temmuz tarihleri arasında, ikinci etap ise 16-19 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Etkinlik süresince sporcular, futbol yeteneklerini geliştirme fırsatı bulurken, Mehmet Ali Yılmaz’ın mirasını yaşatma amacı da ön planda tutulacak.

Trabzonspor Futbol Okulları Arası Turnuva Başladı 1

Turnuva, Futbol Okulları Koordinatörü Necati Özçağlayan ve Altyapı Koordinatörü Güngör Şahinkaya’nın santra vuruşuyla başladı. Açılış töreninde konuşan Necati Özçağlayan, etkinliğin anlam ve önemini vurgulayarak şunları söyledi:

“Biz bu turnuvayı her yıl geleneksel olarak Temmuz ayında yapıyoruz. Bu yıl bir değişiklik yaparak vefat eden başkanlarımız ve eski futbolcu arkadaşlarımızın anısına düzenlemeye karar verdik. İlk olarak Onursal Başkanımız Sn. Mehmet Ali Yılmaz’ın adına başladık. Bundan sonraki yıllarda da vefat eden diğer değerlerimizin adına turnuvaları düzenleyeceğiz. Amacımız, Trabzon Futbol Okulları’nı buraya getirip Trabzon’u görmelerini sağlamak; şehrimizi, stadımızı ve müzelerimizi tanıtmak. Trabzonspor’un kültürünü ve geleneklerini öğrenip, gittikleri yerlerde diğer arkadaşlarına anlatabilmeleri için bu turnuvaları düzenliyoruz. Puanlama yok, çocuklar oynasın, keyif alsın ve Trabzon’u tanısınlar istiyoruz.

Etkinliği iki aşamalı yapıyoruz. İlk aşamamada 20 takımlı bir turnuva olacak. Bu turnuvada 17 Trabzonspor Futbol Okulu takımı var. KKTC ve Azerbaycan’dan da takımlar davet ettik. Gelecek yıllarda diğer misafirlerimizi de davet etmek istiyoruz. Bunu geleneksel hale getirdik ve böyle devam etmek istiyoruz. Hocalarımız ve scout ekibimiz maçları izliyor. Yetenekli oyuncuları takip edeceğiz ve ileriki yıllarda Trabzonspor’a ve Türk futboluna kazandırmayı umuyoruz.

İlk aşamamız 12 Temmuz’da bitecek. İkinci aşama ise 16 Temmuz’da başlayıp 19 Temmuz’da sona erecek. İkinci etapta sadece Trabzonspor Futbol Okulları olacak. Her sene bir yaş grubunu daha da küçülterek turnuvayı yapıyoruz. Bu yıl 2012-2013 doğumlu oyuncularla gerçekleştiriyoruz. Gelecek yıl 2013-2014 doğumlu oyuncularla devam edeceğiz.”

Altyapı Koordinatörü Güngör Şahinkaya ise etkinlik hakkında şu değerlendirmede bulundu:

“Sayın Mehmet Ali Yılmaz bizim efsane başkanımız, onursal başkanımızdı. Hayatı boyunca Trabzonspor’a maddi manevi destek verdi. Böyle bir turnuvanın Mehmet Ali Yılmaz adına düzenlenmesi bizleri gururlandırıyor. Sayın Başkanımız, Trabzonlu imajını Türkiye’de ve yurt dışında büyük bir şevkle taşıdı. Kendisine Trabzonspor’a yaptığı hizmetlerden dolayı minnettarız. Ailesine ve tüm Trabzon’a başsağlığı diliyoruz. Çocuklar için en büyük eğlence spordur ve bu da futboldur. Yüzleri gülüyor. Çok güzel bir turnuva olacağını düşünüyorum. Gelen tüm takımlara, ilgilenen herkese, yönetim kurulumuza ve Başkanımıza bu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.”

Trabzonspor Futbol Okulları Arası Turnuva Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.