Tohum Otizm Vakfı 130. sınıfını Çanakkale’de açtı

Tohum Otizm Vakfı 130. sınıfını Çanakkale’de açtı

ABONE OL
Ocak 4, 2022 13:17
Tohum Otizm Vakfı 130. sınıfını Çanakkale’de açtı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çanakkale’de Garanti BBVA Yatırım desteğiyle 26 Kasım İlkokulu’nda materyal donatılan sınıfın açılışı gerçekleşti.

Tohum Otizm Vakfı tarafından Otizm Spektrum Bozukluğu (OSB) tanısı olan çocuklar ve gençlerin, tek çareleri olan eğitime ulaşmalarını sağlamak, çağdaş toplum koşullarında yaşamlarını sürdürebilmelerine yönelik gereksinimlerini karşılamak ve ihtiyacı olan devlet okullarına materyal desteği sunmak amacıyla yürütülen Sınıf Donanımı Projesi kapsamında materyal donatılan 130. özel eğitim sınıf açılışı Çanakkale’de Garanti BBVA Yatırım desteğiyle 26 Kasım İlkokulu’nda gerçekleşti. 

Garanti BBVA Yatırım desteği ve Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirilen özel sınıfın açılış törenine Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı, Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca, Milli Eğitim Özel eğitim Şube Müdürü Bilal Bilen, Şube Müdürü Hasan Topal, Tohum Otizm Vakfı yetkilileri katıldı.

Tohum Otizm Vakfı tarafından özel eğitim sınıflarının ideal hale getirilmesi amacıyla hayata geçirilen Sınıf Donanımı Projesi kapsamında Türkiye’nin dört bir yanında bugüne kadar; Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Balıkesir, Batman, Bayburt, Bilecik, Bursa, Diyarbakır, Çanakkale, Edirne, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Hatay, İstanbul, Kars, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Manisa, Mardin, Muğla, Muş, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Van, Yozgat illerinde 130 özel eğitim sınıfı açılmış, ayrıca ailelere ve öğretmenlere yönelik özel eğitimler verilmiştir.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.