1. Haberler
  2. Spor
  3. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, FIFA ve UEFA Başkanları ile Bir Araya Geldi

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, FIFA ve UEFA Başkanları ile Bir Araya Geldi

featured
service

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Almanya’da düzenlenen ve dün akşam açılış töreni gerçekleştirilen Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) öncesi bir dizi önemli buluşmaya katıldı. Büyükekşi, etkinliklerde FIFA Başkanı Gianni Infantino ve UEFA Başkanı Aleksander Ceferin’in yanı sıra, A Milli Takımımızın F Grubu’ndaki rakiplerinin ülke futbol federasyon başkanları ile de bir araya geldi.

A Milli Takımımıza Başarı Dilekleri

FIFA Başkanı Infantino ile yapılan görüşmede, Portekiz’in efsane futbolcusu Luis Figo da yer aldı. UEFA Başkanı Ceferin ile buluşmada ise Macaristan Başbakanı Viktor Orban ve Macaristan Futbol Federasyonu Başkanı Sandor Csany de hazır bulundu. Hem Infantino hem de Ceferin, A Milli Takımımıza EURO 2024’te başarı dilerken, TFF Başkanı Büyükekşi de bu nazik dilekler için kendilerine teşekkür etti. Büyükekşi, ayrıca Macaristan Başbakanı Orban ve Macaristan Futbol Federasyonu Başkanı Csany’ye, Budapeşte’deki Puskas Arena’da oynanan Macaristan – Türkiye dostluk maçında gösterdikleri misafirperverlik için bir kez daha teşekkürlerini iletti.

F Grubu’ndaki Rakiplerimizin Başkanları ile Görüşmeler

TFF Başkanı Büyükekşi, Münih’te Almanya ile İskoçya arasında oynanan maçtan önce yapılan açılış töreni etkinliklerinde, FIFA ve UEFA Başkanları dışında Avrupa Şampiyonası’nda F Grubu’ndaki rakiplerimizin ülke temsilcileri ile de bir araya geldi. Büyükekşi, Çekya Futbol Federasyonu Başkanı Petr Fousek, Gürcistan Futbol Federasyonu Başkanı Levan Kobiashvili ve Portekiz Futbol Federasyonu Başkanı Fernando Gomes ile görüştü. Görüşmelerde dört başkan, maçların centilmence geçmesi temennisiyle birbirlerine başarı diledi.

Almanya – İskoçya Maçını Birlikte İzlediler

Başkan Büyükekşi, Lüksemburg Futbol Federasyonu Başkanı Paul Philipp, Arnavutluk Futbol Federasyonu Başkanı Armand Duka ve İsviçre Futbol Federasyonu Dominique Blanc ile de bir araya gelerek, 14 Temmuz’a kadar sürecek şampiyona ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Münih Futbol Arena’da gerçekleştirilen EURO 2024 açılış seremonisini ve açılış maçı olan Almanya-İskoçya müsabakasını, FIFA Başkanı Infantino ve UEFA Başkanı Ceferin’in yanı sıra ülke federasyon başkanlarıyla birlikte izledi.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, FIFA ve UEFA Başkanları ile Bir Araya Geldi