fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
Sıra Ankara’da

Sıra Ankara’da

İstanbul’da Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adayları belli oldu. Erdoğan, yarın da Ankara adaylarını açıklayacak. İstanbul’da yaşanan değişikliğin Ankara’nın ilçelerinde de yaşanması bekleniyor. Akyurt’ta AK Parti’nin adayının Hilal Ayık olduğu öne sürülmüştü, olası MHP-AK Parti ittifakının olup olmayacağı da yarın belli olacak. 

İlçe belediye başkan adaylarını açıklamaya başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 5 bin sayfalık kapsamlı bir rapor sunuldu. Raporda, vatandaşın ve sivil toplum örgütlerinin beklentileri, mevcut başkanların durumu, teşkilatın önerileri ile alternatif adaylar yer aldı. İstanbul ilçelerini açıklayan Erdoğan, salı günü de Ankara’nın ilçe belediye başkan adaylarını duyuracak.

AK Parti genel merkez tarafından, teşkilatla yapılan görüşmeler, tebdili kıyafetle halkın arasında karışarak yapılan değerlendirmeler, STK’lar ile yapılan toplantıların sonuçları doğrultusunda ilçelerin fotoğrafı çekildi. Hazırlanan rapor ve sunumlarda vatandaşın beklentileri, mevcut başkanların durumu, alternatif adaylar, AK Parti’nin oy oranındaki artış ve azalışların analizleri yer aldı.

İLÇELERDE DE YENİ YÜZLER ORTAYA ÇIKTI
Rapora göre, yapılan saha değerlendirmelerinde vatandaşların yeni söylem ve yeni proje ve yeni yüzler görmek istediği ifade edildi. Vatandaşların başarısız buldukları isimler yerine toplumun tüm kesimlerinin ihtiyaçlarına yanıt verecek isimleri aday olarak görmek istedikleri de raporda yer aldı.

MEVCUT BAŞKANIN PERFORMANSI
Hazırlanan raporda, AK Partili belediye başkanlarının projeleri de değerlendirildi. Geçtiğimiz seçimlerde vatandaşa verilen sözlerin hangi oranda yerine getirildiği, hangi projelerin tamamlanamadığı, hangi projelerin vatandaşlar tarafından beğeni ile karşılandığı hangilerine tepki gösterildiğine yönelik değerlendirmelerde yer aldı.

TÜM KESİMLERİN GÖRÜŞLERİ ALINDI
Mevcut belediye başkanları ve adaylık için ismi geçen adaylarla ilgili halkın değerlendirmelerinin yanı sıra Sivil Toplum Örgütlerinin değerlendirmeleri de raporda kendine yer buldu. Saha araştırmaları kapsamında toplumun tüm kesimleri ile ilgili değerlendirmeler de toplandı.

TEŞKİLATA ÖNCELİK
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilçe belediye başkan adaylarının belirlenmesinde teşkilatına da jest yaptığı öğrenildi. 30 bin nüfuslu ilçe belediye adaylarının belirlenmesinde teşkilatın önerdiği isimlere öncelik tanınacağı belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
ak parti akyurt

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı