Sinsi hastalığa ilaçla tedavi mümkün

Sinsi hastalığa ilaçla tedavi mümkün

ABONE OL
Ocak 5, 2022 04:39
Sinsi hastalığa ilaçla tedavi mümkün
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Göğüs Hastalıkları Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Hasan Batırel, sinsi hastalık olan veremin bir çok insanın hayatını karartmaya devam ettiğini belirterek, ilaçla tedavisi mümkün olan verem hastalığında çok nadir de olsa ameliyat gerekebildiğini söyledi.

İSTANBUL (İGFA) – Göğüs Hastalıkları Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Hasan Batırel, mikobakteri denilen zayıf bir mikrobun yol açtığı verem hastalığın, halen çok sayıda hastanın hayatını karartmaya devam ettiğini söyledi.

Özellikle toplu ve hijyenik olmayan ortamlarda yaşayanlarda daha sık görüldüğünü belirten Prof. Batırel, fakir mahallelerde, göçmenlerde, beslenme sorunu olanlarda kendisini gösterdiğini ifade etti.

Veremin belirtilerine dikkati çeken Batırel; verem ile ilgili merak edilen bazı sorulara cevap verdi. Batırel, veremin en sık belirtileri arasında iki ya da üç kez üst değiştirecek şekilde gece terlemesi, halsizlik, yorgunluk ve öksürük geldiğini söyledi.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.