fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3198
  %0,10
 • EURO
  10,1137
  %0,04
 • ALTIN
  499,71
  %0,16
 • BIST
  1.454
  %0,90
Seymenli Barajı’nda Çalışmalar Hızla Devam Ediyor

Seymenli Barajı’nda Çalışmalar Hızla Devam Ediyor

DSİ Ankara’ya yapmış olduğu yatırımlara devam ediyor. Şerefrlikoçhisar’da yapımı devam eden Seymenli barajı ile ülke ekonomisine yıllık 936 bin TL katkı sağlanması hedefleniyor.

DSİ Ankara’ya yaptığı yatırımlarla Ankara’nın mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Ankara su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynuyor.

DSİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar neticesinde son Ankara’da yıllık 7,41 milyon m3 içmesuyu sağlanırken 22 baraj ve 9 gölet inşa edildi. 153.355 dekar arazinin sulamaya açılması ile birlikte çiftçilere yıllık 100 milyon TL zirai gelir artışı sağlandı. 76 derenin ise ıslahı tamamlandı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatıyla başlatılan ve büyük sulama projeleri alanları dışında kalan kırsal kesimlerde kısa sürede sulu tarıma geçilmesi ve civardaki içme kullanma suyu ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenen “Gölsu” projesi kapsamında Ankara ilinin de nasibini aldığını belirten DSİ Genel Müdürü Murat Acu; “Şereflikoçhisar Seymenli Barajında çalışmalar hızla devam etmektedir. Şereflikoçhisar Seymenli Barajında depolanacak su ile 1,1 Milyon m3 yıllık 1.440 dekar zirai arazinin sulanması sağlanacaktır.” dedi.

Kil çekirdekli kaya dolgu tipinde inşa edilen Seymenli Barajının yüksekliğinin 30,93 metre olduğunu, projenin tamamlanması ile 2017 birim fiyatları ülke ekonomisine yıllık 936 Bin TL katkı sağlanmasının hedeflendiğini belirten DSİ Genel Müdürü Acu, “Bu projenin yapılmasında en büyük destekçimiz Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na şükranlarımı sunuyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı