fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4705
  %-0,37
 • EURO
  10,2921
  %0,22
 • ALTIN
  502,04
  %0,55
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Satılmış Kartal: “Canla Başla Çalışıyoruz”

Satılmış Kartal: “Canla Başla Çalışıyoruz”

14 Mayıs 1946’da Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu’nun kurulduğunu ve bu günün bütün dünyada “Dünya Çiftçiler Günü” olarak kutlandığını belirten Ziraat Odası Başkanı Satılmış Kartal yayınladığı mesajla çiftçiler gününü kutladı.

Doğal varlıklarımız canlı hayatının teminatı ve atalarımızın bizlere emanetidir diyen Akyurt Ziraat Odası Başkanı Satılmış Kartal, Akyurtlu çiftçilerin “Dünya Çiftçiler Günü”nü kutladı. Kartal, “Akyurt Ziraat Odası olarak çiftçilerimizin sorunlarını çözecek, tarımsal faaliyetlerini güçlendirecek adımlar atmaya devam ediyoruz. İlçemizde tarımı daha verimli hale getirebilmek adına çiftçilerimizle sürekli iletişim halinde olarak sorunların ve eksiklerin çözümü noktasında elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar başta olmak üzere birliğin bütün mensupları canla başla çalışarak ülkemizde tarımın gelişmesi adına gayretle çalışmalarını yürütüyor. Sayın Başkanımız Şemşi Bayraktar’a Akyurtlu çiftçilerimiz adına teşekkür ediyorum. Bütün çiftçilerimizin ‘Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor, verimli bir yıl geçirmelerini diliyorum” dedi.

Tarımın geliştirilmesi için yapılabilecek çalışmalara da değinen Karal, “Üreticiden tüketiciye, aracısız; sertifikalı, denetimli ve kaliteli ürünün ulaşması sağlanmalıdır. Tarım faaliyetlerinin yapıldığı verimli tarım arazileri, meralar, otlaklar, çayırlıklar ıslah edilmeli ve titizlikle korunmalıdır” dedi. Kartal sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Ülkemizde tarımı ileriye taşımak için doğaya, canlılara dost organik tarım, tarımsal üretim teşvik edilmeli, doğaya ve sağlığa zararlı kimyasallar yerine, uzmanlarca uygunluğuna onay verilmiş; yeşil gübreleme ve biyolojik mücadele yöntemleri uygulanmalıdır. Topraklarımızın tarımsal üretimde kalması, toprak, su ve havanın kirletilmemesi için titizlik gösterilmelidir. Verimli tarım topraklarını kirletecek ve havadaki nem, karbon, kükürt, bor vb. maddelerin oranını ve iklimi değiştirecek, canlı sağlığına zarar verecek, tarımsal üretimi, ekili ve dikili alanları olumsuz etkileyecek faaliyetlerden uzak durulmalıdır. Bilinmelidir ki; doğal varlıklarımız canlı hayatının teminatıdır”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı