Sandıklılar Yenimahalle’de buluştu

Sandıklılar Yenimahalle’de buluştu

ABONE OL
Ocak 17, 2023 11:36
Sandıklılar Yenimahalle’de buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, eşi Azize Yaşar ile birlikte Sandıklılar Yardımlaşma, Dayanışma, Araştırma, Tanıtma ve Kalkındırma Vakfı (SANVAK) tarafından düzenlenen Sandıklılar Gecesi’ne katıldı.

Yenimahalle Belediyesi ev sahipliğinde Nergis Salonu’nda gerçekleşen gecede program, Başkan Yaşar’ın hayat hikayesini anlatan video gösterimi ile başladı.

SANVAK Türkiye’nin en güçlü hemşeri vakfıdır

Gösterimin ardından Yaşar’a teşekkürlerini sunan SANVAK Başkanı Vedat Çavuş, “Bugün olduğu gibi her etkinliğimizde bizlere destek olan vakfımızın kurucusu ve Onursal Başkanı Sayın Fethi Yaşar’a teşekkür ediyorum” dedi.

Yaptığı konuşmada Afyon Sandıklılı olmaktan her zaman gurur duyduğunu dile getiren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Bugün sizleri burada ağırlamaktan onur duyduğumu belirtmek isterim. Hemşerilik bilincini yaşatmanın yolu büyükşehirlerdeki hemşeri derneklerinden geçiyor. Biz geleneklerimizi göreneklerimizi ve doğduğumuz toprakları unutmamak, unutturmamak için bu vakfı kurduk. SANVAK çalışmalarıyla sadece Afyon’un değil Türkiye’nin en güçlü hemşeri vakfıdır. Biz doğduğumuz toprakların daha güzel, daha yaşanabilir olması için kurduk bu vakfı. O gün bu ateşi yakmasaydık bugün sandıklının nüfusu 35 bin değil 20 bin olurdu. Her zaman birbirimize destek olacağız. Acı günde, tatlı günde bir araya geleceğiz” dedi.

Sefa Karadana kulakların pasını sildi

Geceye katılan Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl de, “Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Aynı sofrada buluşmanın güzelliğini yaşıyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından program Sandıklı Vakfı Koro Şefi Sefa  Karadana’nın Türk Sanat Müziği dinletisi, yarenlerin gelin çıkarma seremonisi ve folklor gösterisi ile devam etti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.