Pursaklar’da Özel Gereksinimli Bireyler Hem Öğreniyor Hem Sosyalleşiyor

Pursaklar’da Özel Gereksinimli Bireyler Hem Öğreniyor Hem Sosyalleşiyor

ABONE OL
Mart 15, 2023 11:29
Pursaklar’da Özel Gereksinimli Bireyler Hem Öğreniyor Hem Sosyalleşiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Günün büyük bir bölümünü Pursaklar Belediyesine bağlı Engelliler Sosyal Tesisinde geçiren özel gereksinimli bireyler, bir yandan sosyalleşirken bir yandan da motor becerilerini geliştirme imkânı buluyor.

Pursaklar Belediyesi, özel gereksinimli bireylerin gelişimlerine katkıda bulunmak ve el becerilerinin gelişmesine olanak sağlamak için Engelliler Sosyal Tesislerinde, gerçekleştirmiş olduğu çeşitli etkinliklerle yüzleri güldürmeye devam ediyor.

Sosyal ve kültürel etkinliklerin düzenlendiği tesislerde, özel gereksinimli bireyler uzman eğitmenler eşliğinde ebru sanatı, karakalem, resim çalışmaları ile el becerilerini geliştirirken, sosyal yaşama adaptasyonunun sağlanması için çalışmalar yürütülüyor.

‘‘Uzman eğitmen kadromuz ile engelli kardeşlerimizin yeni beceriler kazanmalarına ve motor becerilerini geliştirmelerine yardımcı oluyoruz.’’

Özel gereksinimli bireylerin Engelliler Sosyal Tesisi’nde sosyalleşme ve yeni beceriler kazanmalarına olanak sağlandığını belirten Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; ‘‘Özel gereksinimli kardeşlerimizin yaşamlarını kolaylaştırmak ve gündelik hayata daha kolay adapte olabilmeleri için sosyal ve kültürel alanda birçok etkinlik düzenlerken, Engelliler Sosyal Tesisimizde de eğitici kurslar veriyoruz. Uzman eğitmen kadromuz ile engelli kardeşlerimizin yeni beceriler kazanmalarına ve motor becerilerini geliştirmelerine yardımcı oluyoruz. Özel gereksinimli bireylerimizin hayata daha kolay, daha çabuk adapte olabilmeleri için çalışmalarımıza devam edeceğiz’’ dedi. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.