fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3221
  %-1,58
 • EURO
  10,1256
  %-1,41
 • ALTIN
  499,58
  %-0,31
 • BIST
  1.454
  %0,90
PURESDER imza kampanyası başlattı. Esnaflar kiralarında indirim istiyor

PURESDER imza kampanyası başlattı. Esnaflar kiralarında indirim istiyor

Pursaklar Esnafları Koruma ve Yardımlaşma Derneği (PURESDER) Corona Virüs (Covid19) nedeniyle dükkanlarını kapatmak zorunda kalan esnaflar ile işlerinin yok denecek kadar düşen esnafların kiralarını ödeyemeyecek duruma düşmesi nedeniyle kiralarında 2 ay %50 indirim ya da 2 ay kira alınmaması için imza kampanyası başlattı.

2007 Yılında kurulan Pursaklar Esnafları Koruma ve Yardımlaşma Derneği (PURESDER) bugüne kadar birçok etkinlikler düzenleyerek esnaflar ile müşterileri ve kamu kurumları arasında köprü olmaya devam ediyor.

Dünya’da ve ülkemizde yaşanan Corona Virüs (Covid19) nedeniyle devlet tarafından toplumun genel sağlığı düşünülerek zorunlu olarak uygulanan tedbirler nedeniyle birçok esnaf ya kepenklerini kapatmak zorunda kaldı, ya da işleri neredeyse yok denecek kadar az oluyor. Pursaklar Belediyesinden alınan bilgilere göre 3.500 civarında esnaf bulunan Pursaklar’da, yaklaşık 2000 civarında esnaf kepenklerini kapatmak zorunda kaldı. Bu nedenle ne geçimlerini sağlayabiliyor ne de dükkan kiralarını ödeyebiliyorlar. 

Kiralarını ödeme zorluğu çeken esnafların sesini duyurabilmek adına PURESDER tarafından açık olan esnaflar tek tek gezilerek kiralarında ya %50 indirim, ya da 2 ay dükkan sahiplerinden kira alınmasın şıklarının olduğu imza kampanyası başlattı.

PURESDER tarafından gezilen esnafların yarısı 2 ay alınmasın, diğer yarısı da 2 ay %50 indirim uygulansın talepleri geldi. Pursaklar esnafları düzenlenen bu kampanya ile seslerinin yetkililer tarafından duyulmasını umut ediyor.

Pursaklar Esnafları Koruma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Nihat Yavuz imza kampanyası hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de Corona Virüs nedeniyle devletimiz tarafından toplumun genelinin sağlığı düşünülerek önlemler almak zorunda kalındı. Bu önlemlerden en fazla ekonomimizin bel kemiği olan esnaflarımız zarar gördü. Pursaklar ilçemizde yaklaşık 3.500 esnafımız bulunmakta. Tedbirler dolayısıyla yaklaşık 2 bin esnafımız kepenklerini kapatmak zorunda kaldı. Açık olan diğer esnaflarımızın çoğunun da işler yok denecek kadar az oluyor. Siftahsız dükkan kapatan esnafımızda çoğunlukta. Bu esnaflarımız evlerine yiyecek götüremedikleri gibi, kiralarını da ödeyemeyecek durumdalar. 

Bu imza kampanyasını başlatarak, özellikle devlet büyüklerimize sesimizi duyurmak istedik. Dükkan sahipleri de esnaflarımızın bu zor günlerinde destek olmalarını umut ediyoruz. İmza kampanyası için esnaflarımızı gezerken dükkan sahipleri arkadaşlarımızda kampanyamıza destek verdiğini gördük. Destek veren 30 civarında dükkan sahibi arkadaşımız kiracılarından 2 ay kira almayacaklarını, bir kısmı da tek gelir kaynağı olduğu için 2 ay süreliğine %50 indirim sözünü verdiler.

İmza kampanyamızı birkaç gün daha sürdürerek yeterli çoğunluğa ulaştığımızda, Pursaklar Kaymakamı Mehmet Yıldız ve Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin’i ziyaret ederek kampanyamıza destek olmasını talep edeceğiz.

Bugünler birlik ve beraberlik olma zamanı, hem kiracı olan esnaflarımızı, hem de dükkan sahibi arkadaşlarımızı mağdur etmeden bir orta yol bulunarak bu zorlu günleri birlikte atlatmak istiyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı