fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,2884
  %0,23
 • EURO
  10,0266
  %0,22
 • ALTIN
  485,62
  %0,64
 • BIST
  1.433
  %0,37
Pursaklar’da El Ele Temizlik Seferberliği

Pursaklar’da El Ele Temizlik Seferberliği

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, dükkanlarının önünü temizleyen esnafları ziyaret ederek kolonya hediye etti.

Son günlerde ülkemizi etkisi altına alan koronavirüse karşı sadece kamu kurumları değil, esnaflar da gerekli önlemleri almaya başladı. Pursaklar Belediyesinin öncülüğünde ilçe baştan sona dezenfekte edilirken, esnaflar da kendi işyerlerinin temizliğine daha fazla özen gösteriyor. İlçe Esnafı dükkanlarında rutin temizliklerinin dışında genel temizlik çalışmaları da gerçekleştirerek hem kendilerinin hem de vatandaşın sağlığına dikkat ediyorlar. Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, temizlik ve hijyene dikkat etmek amacıyla yeni bir farkındalık projesine imza atarak dükkan önlerini temizleyip fotoğraflarını belediyenin sosyal medya hesapları üzerinden ulaştıran esnafları ziyaret ederek kolonya hediye ediyor.

‘‘Birlikte Temizliyoruz’’

Temizlik ve hijyen konusunda farkındalık oluşturduklarını belirten Başkan Ertuğrul Çetin, ‘‘Bina ve dükkan önlerini temizleyip fotoğraflarını bize gönderen hemşehrilerimize kolonya hediye ediyoruz. Esnaflarımızın hem dükkan önlerinin dezenfekte edilmesi hem de vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesi için yeni bir uygulamayı hayata geçirdik. Marketlere ve dükkanlara sürekli giriyoruz, sürekli bir yerlere temas ediyoruz. Dolayısıyla dükkanların dezenfeksiyonu çok önemli. Koronavirüs bütün dünyanın başında büyük bir bela olarak maalesef tüm yaşamı etkiliyor. Bizim de bu virüs ile doğrudan mücadele etmemiz gerekiyor. Bunun başında da kurallara uymak gerekiyor. Sahada ekiplerimiz sokak ve caddeleri baştan sona dezenfekte ederken esnaflarımızda dükkan önlerini temizleyerek bizlere yardımcı oluyor. Vatandaşlarımızla el ele vererek ilçemizi birlikte temizliyoruz’’ dedi.

İlçe esnaflarından Şenol Kardeşler, “Koronavirüse karşı Belediye Başkanımızın uyarılarını dikkate alarak her gün ise başlamadan önce dükkanımızın önünü temizleyerek hijyen kurallarına dikkat ediyoruz. Her gün standart temizliğimizi aksatmadan yapıyoruz. Sağlık her şeyden önce gelir. İnşallah bu zor günleri el birliğiyle birlikte atlatacağız Bizleri ziyaret ederek kolonya hediye eden Belediye Başkanımız Sayın Ertuğrul Çetin’e teşekkür ediyorum’’ dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı