fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
Pursaklar’da 10 ayrı noktada ‘Tebessüm Çadırı’

Pursaklar’da 10 ayrı noktada ‘Tebessüm Çadırı’

Pursaklar Belediyesi tarafından “Sen De Var Mısın” ve “Komşuna Sahip Çık” kampanyalarının ilçe sakinleri arasında çığ gibi büyümesinin ardından yardımlaşma ve dayanışma kültürünün toplumda daha da kuvvetli hale getirilmesi adına başlatılan sosyal sorumluluk projesine bir yenisi daha eklendi.

Koronavirüs nedeni ile zor bir süreç geçiren ihtiyaç sahibi ailelerin, isteklerine cevap verebilmek için ilçenin on ayrı noktasına yerleştirilen ‘‘Tebessüm Çadırı’’ binlerce vatandaşın umudu oldu. Pursaklar Belediyesi tarafından, hayata geçirilen “İmkanı Olan Koysun, İhtiyacı Olan Alsın” kampanyası ile yardımlaşma ve dayanışma kültürünün toplumda daha da kuvvetli hale getirilmesi adına başlatılan sosyal sorumluluk projesi ile hayırseverler tarafından bırakılan ürünler, ihtiyaç sahibi ailelerle buluşuyor.,

‘‘Bu çadırlarda paylaşmak var kardeşlik var’’

Yaşanan bu zorlu süreçte yardımlaşmanın ve dayanışmanın önemli olduğunu belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, ‘‘Belediye olarak yardımlaşma ruhuna öncülük ediyoruz. Yardımlaşma ve dayanışmanın bizi daha güçlü kılacağını ve ayakta tutacağını biliyoruz. İlçemizin 10 ayrı noktasına kurduğumuz bu ‘Tebessüm Çadırları’ ile hayırsever vatandaşlarımız tarafından bırakılan ürünleri ihtiyaç sahibi ailelerimiz hiç çekinmeden alabilirler. Bu çadırlarda paylaşmak var kardeşlik var. ‘İmkanı olan koysun, ihtiyacı olan alsın’ diyoruz. Pursaklar’da hiçbir hemşehrimizin aç ve açıkta kalmasına gönlümüz razı olmaz, nerede bir ihtiyaç sahibi varsa onun yanındayız. İlçemizin en ücra noktasında yardıma ihtiyaç duyan vatandaşımızın sıkıntısı bizim kendi derdimiz, sıkıntımızdır. Onların ihtiyaçlarına en güzel şekilde cevap vermek adına hizmetlerimizi aralıksız sürdürüyoruz’’ dedi.

‘‘Ramazan Ayı sevgi, saygı, paylaşma ve hoşgörü ayıdır’’

Ramazan ayı şefkat, rahmet ve yardımlaşma ayı olduğunu belirten Başkan Çetin; ‘‘Ramazan Ayı: sevgi, saygı, paylaşma ve hoşgörü ayıdır. Bu ayda bu tür yardımların önemi daha da artıyor. İyiliği yaymak, paylaşımı artırmak için, hemşehrilerimizin dertlerine çare olmak için, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız her türlü ihtiyaçlarını rahatlıkla giderebilmeleri için tebessüm çadırımıza çekinmeden gelebilirler. Yardımsever vatandaşlarımızın bu zor zamanda ihtiyacı olan hemşehrilerimize, yardım elini uzatacağına olan inancım tamdır’’ dedi.

Yardımda bulunan bir vatandaş yaptığı açıklamada; ‘‘Dayanışma ve yardımlaşma Türk milletinin özüdür. Biz bize yeteriz diyoruz ya Türk milleti olarak gerçekten yeteriz’’ dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı