fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
Pursaklar’a Modern kurban satış ve kesim alanı

Pursaklar’a Modern kurban satış ve kesim alanı

Pursaklar belediyesi her gün büyüyen ve gelişen ilçenin taleplerini karşılayabilecek modern bir kurban satış ve kesim alanı projesini hayata geçiriyor.

İlçede her yıl farklı bölge de kurulan kurban satış alanı ilçenin taleplerini karşılamıyor hem de insan sağlığına olumsuz yönde etkileyerek çevre ve görüntü kirliliğine neden oluyordu. Bu nedenle, bizi biz yapan dini değerlerimizi korumak, insan sağlığını olumsuz etkileyen unsurlara engel olmak, çevreyi kirletmemek adına vatandaşların, esnafların talep ve önerileri doğrultusunda yeni kurban satış ve kesim alanı projesi hazırlanarak çalışmalara başlandı.

2. ETAP 2020 YILINDA

Pursaklar’ın merkezinde olan kurban kesim alanı hızla gelişen ve büyüyen ilçenin ihtiyaçlarını karşılayamadığından Kurban bayramının yaklaşması nedeniyle modern donanımlara sahip olan yeni kurban satış ve kesim alanı tesisinin çalışmaları hız kazandı. Proje 2 etap olarak planlanmıştır. 1.etapta bu yıl hızlı bir şekilde tamamlanarak kurban bayramında vatandaşlara hizmet vermeye başlayacaktır. 2.etap ise 2020 yılında tamamlanması planlanmaktadır. Proje Pursaklar’ın büyüme oranları göz önünde bulundurularak ilerleyen 30 yılda hizmet verebilecek kapasite ve donanıma sahip olacak.

GÜNLÜK 500 KURBAN

Pursaklar Gümüşoluk mahallesinde 40 bin m2 lik alana kurulacak olan 1. etap günlük 500 kurban kesim kapasitesine sahip olacak.  Yeni kurban satış ve kesim alanında 1000 araçlı otopark alanı, wc, mescid, kafeteryalar ve sosyal alanlar yer alacak. Bu tesisler de hem vatandaşların rahatça kurban alışverişi yapabilecekleri hem de esnafların daha nezih bir ortamda hizmet verebilecekleri modern kurban satış ve kesim alanı olması planlanıyor.

” TÜM TEDBİRLERİ ALIYORUZ”

Belediyenin tüm birimlerinin koordineli olarak sorumluluk alacağını ve en küçük detayın dahi hesaplanarak aksiliklere müsaade edilmeyeceğini aktaran Başkan Ertuğrul Çetin “Hemşehrilerimizin Kurban Bayramlarını huzur için de geçirmeleri için tüm tedbirleri alıyoruz. Kurban satış ve kesim alanı için bir komisyon kurarak Fen İşleri Müdürlüğümüz, Temizlik İşleri Müdürlüğümüz, Zabıta Müdürlüğümüz, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüklerimizin ekipleri, tesisimizde vatandaşlarımıza hizmet vermek için hazır bulunacaklardır’’ dedi.

Pursaklar Belediyesi tarafından Kurban satış alanına Kurban bayramına kadar ücretsiz servis hizmeti verilecek..
Vatandaşlar Kurban kesim randevusu için Pursaklar Belediyesi 0312 551 99 62 – 69, 0536 236 64 86 numaraları arayabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı