Psikoloji öğrencisinin kurduğu şirket 3 milyon sipariş alıyor

Psikoloji öğrencisinin kurduğu şirket 3 milyon sipariş alıyor

ABONE OL
Aralık 6, 2021 14:56
Psikoloji öğrencisinin kurduğu şirket 3 milyon sipariş alıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Üniversite öğrencisi Yusuf Burak Mudu, Girişimcilik ve Proje Kültürü dersi kapsamında geliştirdiği medikal gaz prizi ile 3 milyon sipariş teklifi alan bir teknoloji şirketi kurdu.

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul’da Üsküdar Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Genç Girişim Kulübü öğrencisi olan Yusuf  Burak Mudu, AR-GE ve inovasyon içeriğine sahip ürünüyle ulusal ve uluslararası firmalardan 3 milyon adet ürün siparişi teklifi aldı.

300 metrekarelik medikal gaz prizi AR-GE, inovasyon, üretim ve montaj hattından oluşan teknoloji şirketi Bramhers’i kurdu.

Genç girişimci 6 kişiye istihdam sağlarken KOSGEB, AR-GE ve inovasyon projesi başvurusuyla işini güçlendirmeyi hedefliyor.

Genç Beyinler Akademisi Proje Koordinatörü Dr. Nebiye Yaşar, “Mudu’nun projesi ‘Söz Gençlerde Genç Girişimcilerin Girişimcilik Öyküleri’ projemizde seçtiğimiz 41 genç girişimciden biri” diyerek geliştirdiği medikal gaz prizinin hastane ve sağlık kuruluşları tarafından yoğun bir şekilde talep edildiğini söyledi. Gelecek vizyonu hakkında açıklamalarda bulunan Mudu, Bramhers Teknoloji Şirketi’nin asıl hedefinin ilerleyen yıllarda daha fazla sağlık kuruluşuna ve hastanelere çeşitli geliştirilmiş medikal cihazlar pazarlamak olduğunu ifade etti.

Genç girişimci Yusuf Burak Mudu, ürünü piyasadakilerden ayıran özellikler hakkında ise şu bilgileri verdi:

“Tasarlanan medikal gaz prizi sahip olduğu vana sistemi ile merkezi gaz hatları kapatılmadan bakımı yapılabilmektedir. Bu özelliğiyle hasta odalarının merkezi vana sistemi kapatılarak birçok odanın aynı anda gazsız kalıp hastalar için risk oluşması engellenmektedir. Ayrıca sahip olduğu özel tasarımı ile daha az kuvvete ihtiyaç duymakta bu da gerek medikal cihazların ve gerekse medikal gaz prizlerinin kullanım ömrünü arttırmış ve hastanelerdeki buna bağlı maliyetler en düşük seviyeye indirilebilme imkânı sağlanmıştır. Medikal gaz prizimizin basma butonuna herhangi bir noktadan uygulanan tek bir parmak kuvveti ile medikal cihazın probunun prizden ayrılması prizin özgün tasarımı ile elde edilmiştir.”

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.