fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,0580
  %0,63
 • EURO
  9,6752
  %0,72
 • ALTIN
  460,38
  %1,38
 • BIST
  1.408
  %0,03
Projeler hızla ilerliyor

Projeler hızla ilerliyor

Akyurt Belediyesinin başlayan projelerinden çoğunun inşaatı ilerliyor, bir kısmı da açılış aşamasında.
Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, 2020 yılına 20 proje hedefiyle girdiklerini belirtirken, inşaatların çoğunun devam ettiğini, bir kısmının tamamlanma aşamasında olduğunu söyledi.

Akyurt Belediyesi tarafından 5 mahallede inşaa edilen köy fırınları %70 seviyesine ulaşırken, kısa içerisinde tamamlanması hedefleniyor. Diğer taraftan Yıldırım’da inşaa edilen Atık Getirme Merkezi inşaatı da %55 seviyelerine ulaştı. Bu proje ile birlikte temiz çevre ve geri dönüşüm ile ekonomiye katkı sağlanması hedefleniyor.

GENÇLERE HALI SAHA MÜJDESİ

Devam eden ve biten projeler hakkında bilgi veren Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, Yeşiltepe Mahallesi’ndeki Hanımlar Lokali’nin de %85 oranında tamamlandığını kaydetti. Merkez mezarlığı taziye evi ile Büğdüz ve Saracalar’a hizmet verecek olan Balıkhisar Sağlık Ocağı’nın da tamamlandığını dile getiren Ayık, gençlere yönelik projelere önem verdiklerini belirterek 5 mahalleye birden halı saha yapılacağı müjdesini verdi. Ayık, “Yüzme Havuzu ve Gençlik Merkezinin de ihalesini ve yer teslimini gerçekleştirdik. Burada da 2020 yılı içinde süreç başlamış oldu. Proje aşamasında Akyurt Belediyesi olarak gerekeni yaptık. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın da çok büyük desteği oldu. Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve yetkililere özellikle teşekkür ediyorum. 5 mahallemizde halı sahamızın ihalesini bu yıl bitirerek süreci başlatacağız” ifadelerini kullandı.

KÜTÜPHANE AÇILIYOR

24 saat açık uyanık kütüphane inşaatının tamamlandığını ve kitapların taşınmaya başlandığını belirten Ayık, Türkiye’de ilklerden olan Bebek Kütüphanesi’nin de kullanıma hazır olduğunu kaydetti. Ayık, “Bu iki projemizde yardım ve desteklerini bizden esirgemeyen Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a ve Bakanlık yetkililerine de çok teşekkür ediyorum. Aralık ayında hizmete girmesi için gayret ediyoruz. Burada birçok imkân mevcut ve bekleyen çok gencimiz var. Çok yakında kavuşacaklar. Bir diğer büyük projemiz olan Millet Bahçemiz 130 dönüm alanda yapılmaya başlandı. Hızla ilerliyor. Gençlerimiz ve yetişkinlerimiz ağaçların içinde, çok çeşitli aktivitelerin yer alacağı bu alanda güzel vakit geçirecek. Bu projemizin bu aşamaya gelmesinde emeği geçen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a ve ekibine şükranlarımı sunuyorum. 3-6 Yaş Gündüz Bakımevi projemizi Belediyemizin imkanlarıyla tamamladık. Covid-19 salgınının en kısa sürede sona ermesi için dua ediyoruz. Bu hizmetten çocuklarımızın yararlanabilmesi buna bağlı. İnşallah en kısa sürede bu hastalık ülkemizi terk eder ve hizmetimiz amacına ulaşır. Saydığımız bütün bu hizmetler, bu yapılar Akyurtluların çeşitli taleplerine cevap verecek hizmetlerdir. Şimdi inşaatlar süreci olarak değerlendirebileceğimiz zamanı, ileride açılışlar zamanına çevirmeyi hedefliyoruz. Yaptığımız tüm çalışmalar ilçemiz için hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı