fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,2364
  %-0,40
 • EURO
  10,0327
  %0,28
 • ALTIN
  484,91
  %0,49
 • BIST
  1.441
  %0,95
Polis Teşkilatı’nın 174. Yılı Akyurt’ta Kutlandı

Polis Teşkilatı’nın 174. Yılı Akyurt’ta Kutlandı

Türk Polis Teşkilatının 174. yılı Akyurt’ta düzenlenen törenle kutlandı. Törende konuşan Akyurt Kaymakamı Osman Altın, “Kadın polis sayısının artmasını memnuniyetle karşılıyoruz. Emniyet teşkilatımız 3 bin kadın personel alacağını duyurmuştur. Akyurtlu vatandaşlarımızın da buna ilgi göstereceğini bekliyorum” dedi.

Akyurt Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Törene, Akyurt Kaymakamı Osman Altın, Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, Akyurt eski Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri ile vatandaşlar katılım gösterdi. Törende İlçe Emniyet Müdürü Özkan Demirağ desteklerinden dolayı Akyurt Belediyesi Eski Başkanı Gültekin Ayantaş’a ve merhum İlhan Şener adına Belediye Meclisi eski üyesi Ertekin Şan’a tablo takdim etti.

DEMİRAĞ : HUKUK DEVLETİ, GÜVEN DEVLETİDİR

Düzenlenen etkinlikte konuşan Akyurt İlçe Emniyet Müdürü Özkan Demirağ, “Hukuk devleti, bir güvenlik devleti değil, güven devletidir. Bu nedenle hukuk devletinde kolluk görevlilerinin yetkilerini keyfilikten uzak, hukuka bağlı ve insan haklarına saygılı bir biçimde kullanmaları gerekmektedir. Polis teşkilatımız çağdaş, demokratik, laik Türkiye Cumhuriyeti’nin köklü ve temel kurumlarından birisidir. Polis teşkilatımız, kamu düzeninin korunması görevlerini yerine getirirken, çağdaş hukuk devleti ilkelerinden hareketle, insan haklarına saygılı bir çizgi izlemeyi ilke edinmiştir. Bu çerçevede eğitime önem verilmiş, polis teşkilatımızın eğitim düzeyi yükseltilerek kalitesi artırılmıştır” dedi.

ALTIN : HEPİMİZİN GURUR DUYACAĞI BİR TEŞKİLATIMIZ VAR

Akyurt Kaymakamı Osman Altın ise, Türk Polis Teşkilatının ülkenin en köklü kurumlarından birisi olduğunu söyledi. Altın, “Modern Polis teşkilatının temelleri 174 yıl önce atıldı. Bugün gelmiş olduğumuz noktada hepimizin gurur duyacağı jandarma ile birlikte omuz omuza, halkın güvenliği için yedi yirmi dört esasına göre çalışan bir teşkilatımız var. Bununla ne kadar gurur ve övünç duysak yeridir. Kadın polis sayısının artmasını memnuniyetle karşılıyoruz. Emniyet teşkilatımız 3 bin kadın personel alacağını duyurmuştur. Akyurtlu vatandaşlarımızın da buna ilgi göstereceğini bekliyorum” dedi.

Törende ayrıca ilçede düzenlenen şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilerden Nurtane Varlı, Zeynep Düzgün ve Ayşenur Yeğen’e ödülleri verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı