1. Haberler
  2. Gündem
  3. PKK’lı Teröristler Kuzey Irak’ta Köylerdeki Mühimmat Depolarını Patlattı

PKK’lı Teröristler Kuzey Irak’ta Köylerdeki Mühimmat Depolarını Patlattı

featured
service

Millî Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Irak’ın kuzeyindeki köylere giren PKK’lı teröristler, sivilleri kalkan yaparak birliklerimize havan atışı yapmaya devam ediyor.

Yerlerinin tespit edilmemesi için ormanları ateşe veren teröristler, şimdi de Dergele ve Miska köylerindeki mühimmat depolarını havaya uçurdu. Köylülerin hayatını hiçe sayarak köy içindeki mühimmat depolarını patlatan teröristler, Dergele köyünü ise tamamen ateşe verdi.

Milli Savunma Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Irak’ın kuzeyindeki köylere giren ve sivilleri kalkan yaparak birliklerimize havan atışı yapan teröristler, yerlerinin tespit edilememesi için ormanları ateşe vermeye başlamıştı. Her türlü alçakça plana rağmen kaçacak yerleri olmadığını anlayan PKK’lı teröristler, şimdi de Dergele ve Miska köylerindeki mühimmat depolarını havaya uçurdu. Köylülerin hayatını hiçe sayarak köy içindeki mühimmat depolarını patlatan teröristler, Dergele köyünü ise tamamen ateşe verdi. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ise masum sivillere, çevreye ve doğaya zarar gelmemesi için operasyonlarına dikkatli şekilde devam ediyor. Teröristler ne yaparsa yapsın, kendilerini bekleyen sondan kurtulamayacak!”

PKK’lı Teröristler Kuzey Irak’ta Köylerdeki Mühimmat Depolarını Patlattı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.