fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4623
  %-0,47
 • EURO
  10,2763
  %0,06
 • ALTIN
  500,22
  %0,19
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Pazarcılara kolonya, eldiven ve maske dağıtıldı

Pazarcılara kolonya, eldiven ve maske dağıtıldı

Sabah saatlerinde Atatürk Mahallesi’ndeki kapalı Çubuk Pazarı’na kurulan Perşembe Pazarına gelen Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, Zabıta ekipleriyle birlikte pazar tezgahlarını tek tek dolaşarak koronavirüs önlemleri hakkında bilgi verdi.

Pazarda esnaflara bir taraftan bilgi veren Başkan Demirbaş, diğer taraftan da esnaf ve vatandaşlara dezenfektan ile kolonya sundu. Zabıta ekipleri de pazarcı esnaflara eldiven dağıtarak maske ve eldiven kullanımları hakkında telkinde bulunarak, özellikle esnafların hijyen ve belirtilen tedbirlere uymalarını istedi.

Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, Çubuk Belediyesi olarak koronavirüs önlemleri için her türlü tedbiri aldıklarını ve almaya devam ettiklerini söyledi.

İçişleri Bakanlığının genelgesi çerçevesinde Zabıta ekiplerinin günlük olarak umuma açık yerlerin kapalı tutulması için denetimler gerçekleştirdiklerini anlatan Başkan Demirbaş, tedbirler kapsamında pazardaki esnaflara sık sık ellerini yıkamaları, dezenfektan, kolonya, eldiven ve maske kullanmaları konusunda uyarılar yaptıklarını kaydetti.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan 14 kuralın harfiyen uyulması gerektiğine işaret eden Başkan Demirbaş, ‘’Biz belediye olarak gerekli tedbirleri alıyoruz. Vatandaşlarımız da Sağlık Bakanlığımızın yayınladığı tedbirleri uygulamak zorunda. Dün akşamdan Pazar alanı tamamen dezenfekte edildi. Sabahta ekiplerimiz esnaflarımızı bilgilendiriyor. Hem esnafımıza hem de pazara gelen vatandaşlarımıza ekiplerimiz kolonya sunuyor, eldiven dağıtıyor. Pazara gelen vatandaşlarımıza da eldiven dağıtıyoruz. İnşallah bu süreci hep birlikte dayanışma içerisinde ve kurallara uyarak atlatacağız’’ diye konuştu.

Çubuk Belediyesinin uygulamasından dolayı memnun olduklarını dile getiren pazarcı esnafı ise, vatandaşların da pazarda hijyen kurallarına uymalarını, özellikle meyve ve sebzeleri seçerken kendi başlarına değil eldivenli personelden yardım almalarını istedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı