fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,5718
  %1,21
 • EURO
  10,4000
  %1,29
 • ALTIN
  513,59
  %1,07
 • BIST
  1.449
  %-0,35
“OTONOMİ’ye yardıma devam edeceğiz”

“OTONOMİ’ye yardıma devam edeceğiz”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Akyurt’ta kurulan Türkiye’nin en modern ikinci el oto pazarı olan OTONOMİ esnafının, iftar yemeğine katıldı.

OTONOMİ esnafının iftar yemeğinde Başkan Gökçek’in yanı sıra Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED)-Başkent Otomotivcileri Derneği (BOD) ve OTONOMİ Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç, BOD Yönetim Kurulu üyeleri, Otonomi esnafı ve sivil toplum örgütü temsilcileri bulundu.

GÖKÇEK’TEN 70 DÖNÜMLÜK ARSA MÜJDESİ

Başkan Gökçek, iftar yemeği öncesi yaptığı konuşmada, “Otonomi, hiç ama hiç tartışmasız Türkiye’nin en örnek projelerinden biri” dedi. Emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Gökçek, “Allah nasip ederse, Büyükşehir Belediyesi olarak bundan sonra da OTONOMİ’ye yardıma devam edeceğiz” diye konuştu. Başkan Gökçek, şunları söyledi:

 “Yan tarafta Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan bir arazi var, imarsız iken 100 dönüm falandı. İmar bittikten sonra 70 dönüme düştü. İnşaallah orayı da Otonomi alırsa kendi genişleme alanı olarak oraya koyacak. İkinci el satışlarını,  Allah nasip ederse ben buraya taşımak, onların da burada olmasını temin etmek istiyorum. Bütün otomobiller burada birleşsin, Ankara’nın başka herhangi bir yerinde de ikinci el satış olmasın istiyorum. Kısmet olursa, nasip olursa bunu da gerçekleştireceğiz. Onun haricinde de ne yardım yapabileceksek, ne gayret edebileceksek hepsine hazır olduğumuzu bir sefer daha ifade etmek istiyorum. Çünkü ben bu işin olmasını çok arzu ettim.” 

“KÜSLÜK KALKTI, HER TÜRLÜ DESTEĞE DEVAM ETTİK”

Bir dönem galerici esnafı ile “küslük” yaşadıklarını hatırlatan Başkan Gökçek, “Arkasından siz burayı aldınız, yapmaya başlayınca küslük kalktı, tam tersine elimden gelen her türlü desteği yapmaya devam ettim. Bundan sonra da bu desteği borç olarak görüyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı