OSB’de altyapı çalışmaları devam ediyor

OSB’de altyapı çalışmaları devam ediyor

ABONE OL
Nisan 9, 2023 15:07
OSB’de altyapı çalışmaları devam ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çubuk ilçesinde kurulacak, Türkiye’nin ilk hayvancılığa dayalı ihtisas organize sanayi bölgesinde alt yapı çalışmaları devam ediyor.

Çubuk Hayvancılık İhtisas Osb Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Belediye Başkanı Lokman Özdan, ilçede 2006 yılında tüzel kişiliği oluşturulan Osb’nin uzun süren kamulaştırma ve proje aşamalarından sonra, 2010’un Kasım ayında başlayan alt yapı inşaatının hızla devam ettiğini söyledi.Bölgede yol çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Özden, bölgedeki 39 yoldan 17 yolun açıldığını, çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini kaydetti.Özden, yolun altına yapılan 300 metrelik menfezin tamamlandığını dile getirerek, “Ayrıca Şabanözü Devlet yolu ile Osb’ye giriş yolu olan 1 numaralı yolun inşaat çalışmaları da başladı. Osb bölgesi tamamlandığında ilçe ekonomisine çok büyük katkı sağlayacak. Bu projenin yapımına destek olan başta sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, bakanlarımıza, milletvekillerimize, emeği ve katkısı geçen ilgili tüm yetkililere ilçem adına teşekkür ederim” dedi.Osb alanında şu anda 50 kişinin istihdam edildiğini anlatan Özden,“Yolların bitmesinin ardından bölgede içme suyu, pis su ve kanal yapımları başlanılacak. İhale şartlarına göre 2014 yılında tamamlanması öngörülen alt yapı çalışmalarının firma tarafından 2 yılda tamamlanması planlanıyor. Şuanda Osb alanında 50 kişi istihdam ediliyor” diye konuştu. 165

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.