Okul için değil tekel bayi için merdiven

Okul için değil tekel bayi için merdiven

ABONE OL
Aralık 23, 2021 16:37
Okul için değil tekel bayi için merdiven
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Niğde Belediyesi kaçak merdiven yıkımı hakkında basın açıklaması yaptı. Niğde Belediyesi
ekipleri tarafından dün yıkılan merdivenle ilgili olarak yıkımın, öğrencilerin güvenliği maksadıyla yapıldığını açıklandı. Merdivenin tekel bayi işletmecisi tarafından müşterilerine kolaylık olması amacıyla yapıldığının tespit edildiğini belirten Niğde Belediyesi yetkilileri, “Amacımız hayra vesile olan bir yapıyı yıkmak değil güvenliği sağlamak” açıklaması yaptı.

Murat Karakaya (NİĞDE İGFA)-Merdivenin tekel bayi işletmecisi tarafından müşterilerine kolaylık olması amacıyla yapıldığının tespit edildiğini belirten Niğde Belediyesi yetkilileri, “Amacımız hayra vesile olan bir yapıyı yıkmak değil güvenliği sağlamak” açıklaması yaptı. 

Yapılan açıklamada,”22.12.2021 tarihinde akşam saatlerinde bir basın yayın organında çıkan ‘Efendibey Mahallesi Kentsel Dönüşüm Alanı’nda yer alan ve çocukların okula gidebilmeleri için yapıldığı iddia edilen merdivenlerin belediye tarafından  yıktırıldığından bahsedilmiştir.  

Söz konusu merdivenler çocukların okula gitmeleri için değil apartman altında yer alan Tekel Bayii tarafından bizzat müşterileri için özel olarak yapıldığı tespit edilmiştir. Bahse konu merdivenlerin 9207 sayılı kanunun 30 maddesinde belirtilen okula ve ibadethanelere uzaklık şartını ortadan kaldırdığı ve okula giden çocuklarımız için olumsuz örnek teşkil ettiğinden, aynı zamanda da öğrencilerimizin bulvar üzerine kontrolsüz çıkmalarına sebebiyet verdiğinden dolayı gerek belediyemiz zabıta müdürlüğü ekiplerinin tespiti, gerek ise çevrede bulunan duyarlı vatandaşlarımızın şikayeti üzerine gerekli tebligatlar ve uyarılar yapılarak merdiveni yapanlar tarafından yıktırılması sağlanmıştır” denildi. 

 

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.