fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4597
  %0,05
 • EURO
  10,2769
  %0,06
 • ALTIN
  501,87
  %0,15
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Muhtarlık Binaları Hizmete Girdi

Muhtarlık Binaları Hizmete Girdi

Akyurt Belediyesi’nin 6 mahallede başlattığı “Muhtarlık Binaları Projesi” tamamlanarak binalar hizmete girdi.

Projenin ilk ayağında Belediye tarafından Kalaba, Yeşiltepe, Büğdüz, Balıkhisar, Saracalar ve Güzelhisar mahallelerine muhtarlık binası yapıldı. Binalarda muhtar odası, mutfak ve bekleme odası yer alıyor.

Yeşiltepe mahallesindeki muhtarlık binasında düzenlenen törenle tüm muhtarlık binaları açılmış oldu. Törene Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Başkan Yardımcısı İlhan Şener, Ak Parti Akyurt İlçe Başkanı Av. Kadir Gürbüz, Meclis Üyeleri, müdürler ve vatandaşlar katıldı.

Açılış töreninde davetlilere hitap eden Ayantaş “Akyurt, 2004 yılında göreve geldiğimizde oturulacak bir parkın olmadığı, adeta bir köy görüntüsünün olduğu, hizmete muhtaç bir ilçeden, Ak Parti iktidarı ile birlikte hizmette adeta yarışır bir ilçe haline dönüştü. Tüm mahallelerimiz gibi Yeşiltepe mahallemiz de önemsediğimiz mahallelerimizden bir tanesidir. 2004 yılında park, altyapı ve asfaltın olmadığı bir Yeşiltepe vardı. Bugün mahallemizde 10 tane park var. Yol, kaldırım ve asfalt çalışmalarına da hız verdik. Artık Yeşiltepe modernleşmiş, şehirleşmeye başlamış ilçemizin bir parçası. Sağlık ocağı, kapalı spor salonu ve TOKİ ile otobüslerin son durağını kapsayan bir mahallemiz oldu. Ayrıca Türkiye’nin en büyük Polis Meslek Yüksekokulu Yeşiltepe’mizde yapılıyor. Kendi bölgesinde gelişime açık bir alan olarak öne çıkıyor. Belediyemizin Lojistik Tesislerini mahallemizin sınırları içerisine yaptık. Ganinin Ağıl Göleti mesire alanı Yeşiltepe’de bu yılın sonunda su tutmaya başlayacak. Çok güzel bir cazibe merkezi olacak. TOKİ evleri ile köprülü kavşak arasında imar çalışmasını yapmış olduğumuz yere hastanemizi taşıyacağız. Önümüzdeki yılın yatırım programına dahil etmek için çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah 2017 yılının sonunda ya da 2018 yılının başında hastanemizin temelini atmayı hedefliyoruz. Bu kadar hizmetin bir arada olduğu Yeşiltepe’de halkımıza çok daha sağlıklı, insan odaklı hizmetin verileceği muhtarlık binasını muhtarımıza teslim edeceğiz. Binalarımız şık ve modern şekilde inşa edilerek mobilyalarına kadar Belediyemiz tarafından döşenmiştir. Vatandaşlarımızın aradıklarında çok kolay bulabilecekleri merkezi bir noktaya binamızı yaptık ve Yeşiltepe’mize armağan ediyoruz. Hepinize hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.Akyurt Müftüsü Sadullah Beki’nin duasının ardından Ayantaş muhtarlık binasının anahtarını Yeşiltepe Mahallesi Muhtarı Süleyman Yan’a teslim etti. Açılış kurdelesini Ayantaş, Ak Parti Akyurt İlçe Başkanı Kadir Gürbüz ve Meclis Üyesi Ertekin Şan birlikte kesti.Ayantaş beraberindekilerle muhtarlık binasının içini de gezdi.

ysn_8131 ysn_8113

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı