fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
Muhtar Erkan’dan Hilal Ayık ve Mansur Yavaş’a Teşekkür

Muhtar Erkan’dan Hilal Ayık ve Mansur Yavaş’a Teşekkür

Akyurt Büğdüz Mahallesi Muhtarı Tekin Erkan, mahallenin sorunlarına göstermiş oldukları ilgiden dolayı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Hilal Ayık’a  teşekkür etti. 

ESKİ YAPILAR YIKILDI

Mahallelerinde Akyurt Belediyesi tarafından çevre temizliği yapıldığını ve eski yapıların yıkıldığını belirten Erkan, “Mahallemizde yıllardır kullanılmayan yapılar Akyurt Belediyesi ekipleri tarafından yıkılarak oluşturdukları tehlike ortadan kaldırıldı. Aynı zamanda çevre ve görüntü kirliliği de yok edilmiş oldu. Belediye Başkanımız Hilal Ayık ve ekibi taleplerimiz ile yakından ilgileniyor. Sorunlarımızı ve taleplerimizi dinleyen, ilgilenen belediye başkanımız Sayın Hilal Ayık’a, Başkan Yardımcısı Sayın Hüseyin Demirel’e, Başkan Vekili Sayın Resul Can’a, Özel Kalem Müdürü Sayın Memduh Erkan’a ve belediyemizin birim müdürleri ile çalışanlarına teşekkür ediyorum ” dedi.

YAVAŞ’TAN MUHTARA TELEFON

Yaklaşık 3 yıl önce mahalle yolunda gerçekleşen kazada bir gencin hayatını kaybettiğini söyleyen mahalle muhtarı Tekin Erkan, mahalleye ulaşımı sağlayan yollara kasis konulması için Büyükşehir Belediyesi’ne müracaat ettiklerini belirtti. Erkan, “Yaklaşık 3 yıl önce bir gencimiz trafik kazasında hayatını kaybetti. Mahallemiz yolu kamyonlar tarafından da sıklıkla kullanılıyor. Yerleşim alanında hız kurallarına uymayan sürücüler tarafından mahallemizde sık sık kazalar yaşanıyordu. Üzücü olayların tekrar edilmemesi için Büyükşehir Belediyesi’nden yollara kasis yerleştirilmesini talep ettik. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş da bizzat arayarak, çalışmanın istediğimiz gibi yapılıp yapılmadığını sordu. İlgisinden dolayı Başkan Sayın Mansur Yavaş’a ve Akyurt İlçe Sorumlusu Erdinç Ayık’a teşekkür ediyorum.” dedi. Sosyal medyada, yapılan çalışmanın bazıları tarafından eleştirildiğini söyleyen Erkan, ‘Sürücüler trafik kurallarına uysaydı böyle bir uygulamaya da gerek kalmayacaktı, mahalle halkımız memnun’ ifadelerini kullandı.

“EK İŞİM DEĞİL, TEK İŞİM”

Erkan, “Göreve geleli henüz kısa bir süre oldu, mahalle halkımızın sorunlarının çözümü için elimden geldiğince çalışacağım. Seçimler öncesinde ‘Ek İşim Değil, Tek İşim Muhtarlık’ sloganını kullanmıştım. Sürekli mahallemdeyim, mahallemiz adına verimli bir 5 yıl geçireceğimize inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı