DOLAR 13,1965-3.5%
EURO 14,9958-3.63%
ALTIN 756,11-2,89
BITCOIN 752835-0,08%
Ankara

PARÇALI BULUTLU

15:22

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Memleket Partisi Bursa’ya çok yatkın

Memleket Partisi Bursa’ya çok yatkın

ABONE OL
Ağustos 24, 2021 13:10
Memleket Partisi Bursa’ya çok yatkın
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Memleket Partisi Bursa İl Başkanı Güner Aklan, 29 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilecek il kongresinde birden fazla başkan adayının çıkmasının partideki heyecanı gösterdiğini söyledi. Aklan, Genel Başkan Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığı sürecinde Bursa’daki karşılığının Memleket Partisi adına önemli bir veri oluşturduğunu söyleyip, “Bursa, Memleket Partisi’ne çok yatkın bir şehir” dedi.

BURSA (İGFA) – Memleket Partisi Bursa İl Başkanı Güner Aklan, partinin olağan il kurultay takvimi ile gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Memleket Partisi’nin Bursa’da 7 ilçede kongrelerini tamamladığını ifade eden Bursa İl Başkanı Güner Aklan, 29 Ağustos Pazar günü İbrahim Yazıcı Stadyumu’nda gerçekleşen il kongresinde iki aday olmasının partideki heyecanı gösterdiğini ifade ederken, “ Dostane havada geçecek bir kongre olacaktır. Diğer illerde tek aday olmasına karşın Bursa’da birden fazla adayın yarışması da farklı bir durum oldu. Bu yarışın Bursa’da erken başladığını söyleyebilirim. Diğer illerde ve Bursa’nın ilçelerinde kurucu başkanlar göreve devam ediyor. Zor bir göreve talip oldular ve bizler de sürece destek verdik” diye konuştu.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin İstanbul, İzmir, Ankara ve Yalova dışındaki kongrelere katılmayacağını dile getiren Aklan, “ Kendisi Bursa’dan yüksek oy beklentisi içinde. Bursa’da partimizin düşüncesinde olan çok fazla insan var. Bursa, Memleket Partisi’ne çok yatkın bir parti. Bir göçmen kenti olması ve demogojik yapısı da bize artı sağlayacak. Diğer illerden daha fazla oy alacağımızı düşünüyorum. Bursa’da cumhurbaşkanlığı adaylığı seçiminde gerçekleştirdiği miting şu ana kadar bu ilde yapılan en görkemlisiydi. Bu da Memleket Partisi ve Muharrem İnce’ye Bursa’nın bakış açısının bir tezahürüdür” açıklamasında bulundu.

Bursa’nın önemli sorunlarının başında imar, kaçak ve çarpık yapılaşma geldiğine vurgu yapan Güner Aklan, “ Yıldırım, Gürsu ve Osmangazi ilçelerinde sorun yoğun olarak görülüyor. Kaçak yapıda caydırıcı önlemler alınmalı. Parsel ve ada bazlı plan tadilatı yapılmamalı” dedi.

Şehirde sosyal donatı alanlarının yetersiz olduğunun altını çizen Başkan Aklan, “ Kent planlamasının önemli ilkelerinden birisi bölgenin nüfusuna göre sosyal donatı alanlarının yapılmasıdır. Mevcut yeşil alanlar ve rekreasyon alanları korunmalı, imara açılmamalıdır” diye konuştu.

Kentsel dönüşüm konusunun da Bursa’daki sıkıntılar arasında yer aldığını söyleyen Memleket Partisi Bursa İl Başkanı Güner Aklan, “  2015 yılında Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclis kararları ile 0.50 ek emsal alanı artışı alarak uygulanan kentsel dönüşüm örneklerinin mevcut imar planı bütünlüğünün bozulması, üst ölçekli planlarla uyumsuzluğun olması, kent içinde birbirinden kopuk parçalar oluşturması, kentsel rantın, yani kentsel dönüşüm sonrası oluşan rantın, sermaye tarafından değil, kentte yaşayanlar tarafından paylaşılması gerçeğinin ve kentsel kimliğin gözetilmemesi, kentsel dönüşümün mekânsal dönüşüm olarak algılanması devam ediyor. Şehrimizde yapılacak kentsel dönüşüm uygulamalarında bölge veya bölgesel bazda yeniden tasarlanmalı. Mimarlar Odası, Şehir Plancıları Odası, inşaat ve diğer mühendis odaları gereken katkıyı koymalı” açıklamasını yaptı.

Memleket Partisi Bursa İl Başkanı Güner Aklan, konuşmasında ulaşım, trafik, Bursa’ya ait kültür ve tabiat varlıklarının korunması, çevre, hava ve gürültü kirliliği ile belediyelerin ve diğer resmi kurumların kentin dinamikleri ile uyumlu çalışması başlıklarında sorunları ve çözümlerini de dile getirdi.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP
    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.