1. Haberler
  2. Kültür - Sanat
  3. Megastar Tarkan’ın Yeni Albümü “Kuantum 51” Dünyayı Salladı

Megastar Tarkan’ın Yeni Albümü “Kuantum 51” Dünyayı Salladı

featured
service

Megastar Tarkan, 7 yıl aradan sonra kaydettiği ilk albümü “Kuantum 51”i 14 Haziran’da müzikseverlerle buluşturdu. Albüm, tüm dünyadaki dijital platformların ana sayfalarında ve özel listelerin kapaklarında geniş yer buldu.

Dünya Çapında Büyük İlgi

Tarkan, Amerika’dan Almanya’ya, Brezilya’dan Rusya’ya, Fransa’dan Arap dünyasına kadar birçok ülkenin dijital platformlarının ana sayfalarında ve çalma listelerinde yer alarak, yayınlandığı günden itibaren en kapsamlı şekilde yer edinen ilk Türk sanatçı oldu. “Kuantum 51” ise Türkçe bir albüm olarak dünya müzik platformlarında bu derece etkin tanıtım alan ilk albüm olma özelliği taşıyor.

Hitt Müzik etiketiyle yayınlanan 12 şarkılık albüm, tüm dünyadan büyük tanıtım desteği aldı. Apple Music, albümü Almanya, Hollanda, Belçika, İsviçre, Lüksemburg gibi ülkelerin ana sayfalarına taşıdı. Apple Fransa, albümü ana sayfada ve World Music listesinde öne çıkarırken, “Kuantum 51”in bir hafta boyunca Apple Fransa’da önerilen çıkışlar bölümünde yer alacağı açıklandı. Albüm, Apple Music Brezilya ve Amerika’da da ana sayfadan tanıtıldı.

Spotify ve Yandex’ten Destek

Spotify, globalde ilk kez Türkiye haricinde, Almanya, Amerika, Hollanda ve Meksika’da Türkçe bir albüme ana sayfalarında yer verdi. Rusya’da Yandex The Big Names ve Worldwide Pop Hits listelerinde birinci sıraya ve MTS Music Pop Premier listesinde de ilk sıraya yükseldi. Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi’nin bir numaralı müzik platformu Anghami’de New Turkish Playlist’te kapakta yer alan albüm, Slovenya, Sırbistan, Bulgaristan, Yunanistan, Hırvatistan ve Baltık ülkelerindeki müzik platformlarında da öne çıktı.

Megastar Tarkan’ın Yeni Albümü “Kuantum 51” Dünyayı Salladı 1

Baştan Sona Görüntülü Albüm: “Kuantum 51”

Prodüktörlüğü Tarkan’a ait olan “Kuantum 51”deki 12 şarkının her biri için Tarkan performanslarından oluşan visualiser’lar hazırlandı; böylece dinleyiciler albümü baştan sona görüntülü olarak da deneyimleyebilecek. Tarkan’ın söz ve müziği kendisine ait çıkış parçası “Yo”, bu yazın hitleri arasında yer almaya hazır. Albümde ayrıca Aysel Gürel, Günay Çoban, Güler Özince, İskender Paydaş, Murat Matthew Erdem, Turaç Berkay Özer ve Serkan İzzet Özdoğan imzalı şarkılar da bulunuyor. Şarkıların düzenlemeleri ise Ozan Çolakoğlu, Ateş Berker Öngören, İskender Paydaş, Murat Matthew Erdem, Turaç Berkay Özer ve Mert Kemancı’ya ait.

Megastar Tarkan’ın Yeni Albümü “Kuantum 51” Dünyayı Salladı