fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,6736
  %1,88
 • EURO
  9,1176
  %1,53
 • ALTIN
  417,87
  %1,61
 • BIST
  1.531
  %-0,72
Meclis’te harçlık tartışması

Meclis’te harçlık tartışması

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Büyükşehir’in kadın sığınma evlerinde kalan kadınlara 140 TL harçlık verilmesi kararı aldı. CHP grubu rakamın artırılmasını isterken Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’dan “ilçeler de dahil edilsin” önerisi geldi. AK Parti grubu, “kendi bütçenizden verin” diyerek iki önergeyi de reddetti.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin önceki günkü oturumunda Büyükşehir’e bağlı kadın sığınma evlerinde kalan her bir kadın için 140 TL, her bir çocuk için de 60 TL aylık harçılık verilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı görüşüldü. CHP Grup Başkanvekili Doğan Yılmazkaya, rakamın artırılmasını talep ederek “Her bir kadın için 200 TL, her bir çocuk için de 100 TL olarak artırılmasını talep ediyoruz” dedi.
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ise ilçe belediyelerine ait sığınma evlerinde kalan kadınlara da Büyükşehir tarafından aynı harçlığın verilmesi önerisinde bulundu. Başkan Yaşar, “İlçe belediyelerimizin bazılarının kadın sığınma evleri var. Burada farklı sayılarda Ankara Valiliği’nin gönderdiği kadınlar kalıyor. Biz onların bütün ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Sadece Büyükşehir’in kadın sığınma evlerine değil ilçe belediyelerinin resmi kadın sığınma evlerinde kalan kadınların da dahil edilmesini öneriyorum” diye konuştu

GÖNÜL ARZU EDER AMA…

AK Parti grubu adına Fethi Yaşar’a yanıt veren Meclis Başkanvekili Ali İhsan Ölmez işe şunları söyledi:
“Vereceğiniz kaynak sınırlıysa, bütçeniz çok rahat hareket etme kabiliyeti vermiyorsa buna göre bir tasarruf gözetiyoruz. Bu teklifin tamamına katılırız. Gönül daha iyisini arzu eder ama elinizdeki bütçe gerçekliğini de yok sayamazsınız. İdarenin tasarrufu bu rakamlar doğrultusundadır. Fethi Başkan’a da teşekkür ediyorum, ilçe belediyeleri kendi bütçesinden versinler. Bütün yükleri Büyükşehire yüklemek doğru gelmiyor bana.”
CHP grubunun ve Fethi Yaşar’ın önergeleri oy çokluğuyla reddedildi.

ÇOCUK EVLERİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU

Öte yandan Meclis’te oy birliğiyle alınan karara göre Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Çocuk Evleri Şube Müdürlüğü kurulacak. Meclis, Kalecik, Polatlı, Sincan, Yenimahalle ve Pursaklar Belediyesi’nin de 2018 bütçelerini de oy birliğiyle kabul etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı