1. Haberler
  2. Gündem
  3. MEB Torpil İddialarını Yalanladı: Yasal İşlem Başlatılacak

MEB Torpil İddialarını Yalanladı: Yasal İşlem Başlatılacak

featured
service

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in AK Parti Grup Toplantısı’nda, “Milli Eğitim Bakanı, İl Millî Eğitim Müdürü’ne yetenek sınavına girecek bir öğrencinin belgesini gönderdi, ‘Yardımcı olabilir misin?’ diye sordu” iddiasıyla ilgili bakanlıktan açıklama geldi. Açıklamada, haberin gerçekleri yansıtmadığı, ilgili yayın kuruluşu hakkında yasal işlem başlatılacağı belirtildi.

ANKARA (İGFA) – İddialara ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Sözcü TV’de yer alan haberin asılsız olduğu belirtilirken, “İlgili yayın kuruluşuna bu durum iletilmiş, hukuki süreçlerin yürütüleceği bilgileri paylaşılmış ve bunun üzerine bahsi geçen haberin yayından kaldırıldığı bilgisi Bakanlığımızla paylaşılmıştır. Basın meslek ilkelerine aykırı bu haber dolayısıyla adı geçen medya kuruluşunu ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanı’na yönelik bu iftiradan dolayı Türk milletinden özür dilemeye davet ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Yasal İşlem Başlatılacak

Açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Şu bilinmelidir ki hemen her platformda Bakanlığımıza dönük karalama ve iftira kampanyası yürüterek kamuoyunun güvenini sarsmaya yönelik tutum sergileyen ve Sayın Bakanımıza sistematik itibar suikastı maksadıyla haber yapanlar ve bu yalan haberi yayımlayanlar hakkında Bakanlığımızca yasal işlem başlatılacaktır. Toplumu yalan, yanlış, iftira ve tezviratlarla manipüle eden bu ve benzeri kuruluşlara vatandaşlarımızca itibar edilmemesi, önem arz etmektedir”

MEB Torpil İddialarını Yalanladı: Yasal İşlem Başlatılacak