DOLAR 8,66720.13%
EURO 10,17630.45%
ALTIN 490,62-0,25
BITCOIN 3797614,31%
Ankara
10°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

13:02

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Mayıs Ayı’nda Akyurt Belediye Meclisi’nde Alınan Kararlar

Mayıs Ayı’nda Akyurt Belediye Meclisi’nde Alınan Kararlar

ABONE OL
Ekim 18, 2020 22:47
Mayıs Ayı’nda Akyurt Belediye Meclisi’nde Alınan Kararlar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Akyurt Belediye Meclisi’nin Mayıs Ayı Olağan Toplantıları tamamlandı. Mayıs Ayı meclis toplantılarında alınan kararlar haberimizde…

Akyurt Belediye Meclisi Mayıs Olağan Toplantıları gerçekleştirildi. Bazı Mahallelerde yapımı tamamlanan köy konaklarının devri gerçekleştirilirken, ilçeye mezbahane kurulması, başarılı öğrencilerin ödüllendirilmesi, 2018 Mali Yılı Kesin Hesabı gibi konular ele alındı.

İşte Alınan Kararlardan Bazıları;
İlçeye Mezbahane Kurulması Görüşüldü
İlçemiz hayvancılıkta Ankara’nın önde gelen yerlerinden birisi olmasına rağmen İlçemizde önceden hizmet veren mezbahanenin kapatılıp yerine yenisinin yapılacağı fakat, yapılmadığından doğan mağduriyetlerinin giderilmesi için yeni mezbahane yerinin tespit edilip yeni bir mezbahane yapılmasına ilişkin verilen önerge üzerinde gerekli incelemelerde bulunmak üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna, İmar Komisyonuna ve Çevre-Tarım ve Hayvancılık Komisyonuna havale edilmesi.

Karne Notu İyi Olan Öğrencilerin Ödüllendirilmesi
İlçemizde öğrenim gören ve karne notu iyi olan ilkokul öğrencilerinin yaz tatiliyle ödüllendirilmesine ilişkin konu üzerine yapılan araştırma ve incelemeler neticesinde; İlkokul öğrencilerinin küçük olmasından dolayı konaklamalı bir gezinin uygun olmadığı, ancak; başarılı öğrencilerin tespitlerinin yapılarak İlçemiz yakınlarında günübirlik gezilerin düzenlenmesinin daha uygun olacağı hususları komisyonca uygun bulunmuş olup. Eğitim-Kültür-Gençlik-Engelliler-Yaşlı ve Kimsesizler ve Sosyal İşler Komisyonu raporunun komisyondan geldiği şekliyle kabulüne ve gereği için Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne tevdii.

300 Öğrenciye Çanakkale Gezisi
“Akyurt Okuyor” adlı kitap okuma yarışmasının düzenlenmesi ve Belediyemiz bütçe imkânları doğrultusunda yarışmada dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmelerine ve verilecek ödüllerin belirlenmesi için Belediye Başkanı ve Belediye Encümeni’nin yetkili olmasına, yarışma için oluşacak giderlerin Belediyemiz bütçe imkanları doğrultusunda karşılanmasına ve ayrıca dereceye giren 300 öğrenciye 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 14. 15. ve 77. maddeleri gereğince Çanakkale Gezisinin yapılması ve Çanakkale’ye gidecek öğrencilerin, görevli gözetmen öğretmenlerin ulaşım, konaklama ve iaşe giderlerinin Belediyemiz bütçe imkanları doğrultusunda karşılanması hususları komisyonlarca uygun bulunmuş olup. Eğitim-Kültür-Gençlik-Engelliler-Yaşlı ve Kimsesizler ve Sosyal İşler Komisyonu ve Plan ve Bütçe Komisyonu raporlarının komisyonlardan geldiği şekliyle kabulüne ve gereği için Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne tevdii.

Başarılı Sporcuların Ödüllendirilmesi
İlçemizde ikamet eden ve spor faaliyetlerinde bulunarak Türkiye çapında dereceye girmiş sporcuların İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile tespitlerinin yapılması, bu sporcuların Belediyemiz bütçe imkanları doğrultusunda ödüllendirilmesi, ödüllerinin belirlenmesi için Belediye Başkanı ve Belediye Encümeni’ne yetki verilmesi ayrıca İlçemizdeki gençlerimizin sporsal faaliyetlere yönlendirilmeleri adına gençlerimiz ve bu sporcularımızın buluşturulması için Belediyemizce etkinlikler gerçekleştirilmesi hususları komisyonca uygun bulunmuş olup, Sağlık- Spor-Halkla İlişkiler-Ulaşım ve Diğer İşler Komisyonu raporunun komisyondan geldiği şekliyle kabulüne ve gereği için Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne tevdii.

İmar Yolları Açılacak
İlçemiz genelinde imar planı tamamlanarak parselasyonu yapılan alanlarda imar planı revizyonu yapılması düşünülmeyen yerlerin yollarının Belediyemiz bütçe imkanları ve program dahilinde açılması hususları komisyonlarca uygun bulunmuş olup. Çevre-Tarım ve Hayvancılık Komisyonu ile İmar Komisyonu raporlarının komisyonlardan geldiği şekliyle kabulüne ve gereği için Plan ve Proje Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü’ne tevdii.

Kalaba ve Yeşiltepe Mahallelerinde Sınır Değişikliği
Kalaba ve Yeşiltepe Mahallelerinin güncel sınırlarının Akyurt Belediye Meclisi’nin 04.10.2018 gün ve 126 sayılı kararı ve Ankara Valiliği’nin 30.11.2018 tarih 70356 sayılı Oluru ile düzenlendiği,
• Kalaba Mahallesi Veyis TÜRKCAN ve mahalle sakinleri imzalı 18.02.2019 tarih 1226 sayılı dilekçeleri ile Kalaba ve Yeşiltepe Mahalleleri arasındaki sınırın dilekçe ekindeki şekliyle yeniden düzenlenmesinin talep edildiği, Hususları tespit edilmiş olup, Kalaba ve Yeşiltepe Mahalleleri arasındaki sınırın düzenlenmesine ilişkin İmar komisyonunun konu üzerinde çalışmaları devam ettiğinden komisyona ek süre verilmesi talebine ilişkin olarak verilen raporu okundu. Rapor üzerinde yapılan görüşmelerden sonra, İmar Komisyonu raporunun komisyondan geldiği şekliyle kabulüne yapılan açık oylama sonucunda; Oy birliği ile karar verildi.

Mahalle Konakları Derneklere Devredildi
GÜzelhisar Mahalle Konağı ile Büğdüz Mahallesi Konağı, Mahalle halkının düğün, nişan, cenaze vb. toplumsal olaylarda kullanılmak üzere ve Gençler, Çocuklar, Kadınla vb. yönelik okul dışında sosyal ve kültürel olarak kendilerini ifade edebilecekleri, kitap okuma alışkanlıklarının geliştirilebileceği, bilgisayar kullanımının öğretilebileceği, kendilerini tanımalarının ve zararlı mekanlardan uzak durmalarının sağlanacağı, bilgi ve becerilerinin geliştirilebileceği “Bilgi Evi” olarak kullanılması amacıyla 2 yıl süreyle işletilmek üzere bedelsiz olarak mahalle derneklerine devredildi.

2018 Mali Yılı Kesin Hesabı Görüşüldü
Belediye Meclis Toplantısında ayrıca 2018 Mali Yılı Kesin Hesabı da görüşüldü. Akyurt Belediyesi’nin 2018 Mali Yılı Kesin Hesabı şu şekilde gerçekleşti;
2018 MALİ YILI GİDERLERİ PERSONEL GİDERİ
8.286.438,11 TL.
SOSYAL GÜVENLİK KURUMLARI PRİMLERİ GİDERLERİ
1.268.249,05 TL.
MAL VE HİZMET ALIMLARI GİDERİ
21.725.119,85 TL.
CARİ TRANSFERLER (PAYLAR)
1.260.558,17 TL.
SERMAYE GİDERLERİ (YATIRIMLAR)
6.624.492,30 TL.
BORÇ VERME
100.000,00 TL.
TOPLAM:
39.264.857,48 TL.

2018 MALİ YILI GELİRLERİ
VERGİ GELİRLERİ
17.532.404,50 TL.
TEŞEBBÜS VE MÜLKİYET GELİRLERİ
2.539.094,25 TL.
ALINAN BAĞIŞ VE YARDIMLAR
873.826,43 TL.
DİĞER GELİRLER
12.827.522,44 TL.
SERMAYE GELİRLERİ
7.728.388,42 TL.
RED VE İADELER
– 297.543,62 TL.
TOPLAM:
41.203.692,42 TL.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.