fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,2364
  %-0,40
 • EURO
  10,0327
  %0,28
 • ALTIN
  484,91
  %0,49
 • BIST
  1.441
  %0,95
Mansur Yavaş’tan Akyurt Projeleri

Mansur Yavaş’tan Akyurt Projeleri

Millet İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş Akyurt projelerini açıkladı. Yavaş’ın projeleri arasında ‘ev hanımlarına evden gelir’, ‘Akyurt tarımsal destek merkezi’, ‘huzur kampüsü’ gibi birçok konu yer alıyor. 

İşte Millet İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yavaş’ın Akyurt projeleri;

AKYURT TARIMSAL DESTEK MERKEZİ
Akyurt ilçemizde tarımsal üretimi desteklemek için tarımsal destek merkezleri kurulacak. Akyurtlu çiftçilerimiz buradan hem istediği tarımsal bilgiyi ziraat mühendisleri ve veterinerlerden alabilecek hem de traktör, pulluk gibi ihtiyaç duyduğu araç ve gereci çok uygun kiralama bedelleriyle kullanabilecek. Toplanan tarımsal ürünlerin sağlıklı ortamlarda saklanabilmesi için soğuk hava depoları inşa edilecek.

ET VE SÜT ÜRÜNLERİ ENTEGRE TESİSİ
İlçemiz ekonomisini daha canlandırmak ve istihdamı arttırmak için Et ve Süt Entegre tesisimizi hayata geçireceğiz. Son sistem teknolojiyle yapacağımız tesisimizde ürettiğiniz et ve süt ürünlerini işleyerek katma değer sağlayacağız. Tesisimizde 100 kişiyi iş sahibi yapacağız.

ETÜT MERKEZİ VE KÜTÜPHANE
Öğrencilerimizin ek ders, ödev, dil öğrenme ihtiyaçlarını karşılayabileceği etüt merkezimizi Akyurt’umuza sağlayacağız. Yeni Kütüphane salonumuzu sizlerin hizmetine açacağız. Gezici Kütüphanemizle de kütüphanelere ulaşamayan evlatlarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandıracağız.

MUSLUKTAN İÇİLEBİLİR SU
Akyurt’umuzun kesintisiz içme suyuna kavuşması için gereken altyapıyı hızlıca oluşturacağız. Akyurt’a su kesintisi yaşatmayacağız, musluktan içilebilir suyu derhal akıtacağız.

EĞİTİME ULAŞAMAYAN ÇOCUĞUMUZ KALMAYACAK
Yardım alan ailelerimizin çocuklarının eğitim, servls masraflarını belediyemiz tarafından karşılayacağız. Maddi nedenlerden dolayı hiçbir çocuğumuzun eğitiminin aksamasına müsaade etmeyeceğiz.

AKYURT’A KOLAY ULAŞIM
Toplu taşıma da yaşanan sorunları ve aksaklıkları ivedilikle çözerek Akyurt’umuza ulaşımı daha kolay hale getireceğiz.

BOZUK YOL ALTYAPISIZ KÖY KALMAYACAK
Akyurt’umuzun köy yollarını düzelterek işe başlayacağız. Köylerimizin hiçbirine bozuk yollardan ulaşım sağlamayacaksınız. Akyurt’umuzun bütün altyapısı olmayan köylerine altyapı sistemini kuracağız. Altyapısı olmayan köy bırakmayacağız.

AKYURT HUZUR KAMPÜSÜ
Akyurt’umuza hemşehrilerimizin temel ihtiyaçlarını karşılayacak Huzur Kampüsü oluşturacağız. Bu kampüste yaşlılarımız için gündüz bakım evleri, bakıma muhtaç engellilerimiz için bakım ve eğitim hizmetlerinin yanı sıra spor ve sosyal etkinlik olanakları sağlayacağız. Kampüsümüzde büyüklerimiz için yaşam merkezleri yer alırken, kimsesiz büyüklerimize de aile sıcaklığı sağlayan özel hizmetlerimiz bulunacak. Oluşturulacak yaşam alanlarında, ortak sosyalleşme, yeme-içme ve etkinlik alanlarının yer aldığı, çamaşır-ütü, oda temizliği hizmetlerinin verildiği birimler de yer alacak.

KÖYE DÖNÜŞ PROJESİ
Adı mahalle olarak anılsa da köylerimizden ve köy isminden vazgeçemeyiz. Köye dönüş projemiz köyünde yaşamak ve üretim yapmak isteyen hemşehrilerimiz için kolaylaştırıcı bir yol izlemelerini sağlayacak. Imece usulü çıkardıkları ve kendilerinin olan suya fatura bedeli ödeyen hemşehrilerimizin su maliyetini azaltacağız. Yaklaşık olarak metreküpü 2-3 kuruş gibi bedelle su kullanımını teşvik edeceğiz. Su olursa hayat olur üretim olur. Kendi bitkisini, ihtiyacını üretmek isteyenler için de fırsatlar oluşturacağız. Güneş enerjisi sistemlerini teşvik edeceğiz ve ucuz elektriği de kullanımınıza sunacağız.

KIRSAL KALKINMA
Yerel kalkınma kırsal kalkınmayla başlar. Akyurtlu üreticilerimize yıllık 5000 adet küçükbaş, 1000 adet büyükbaş canlı hayvan desteği sunacağız. Verimili hale getireceğimiz tarlalarımızda ürün çeşitliliğimizi arttıracağız. Seracılığı da destekleyerek üretimi verimlileştireceğiz. Akyurt’umuza yıllık 100 adet sera kazandıracağız. Üreticilerimize vereceğimiz Bereket Kart’ la yakIt, gübre, ilaç ihtiyaçlarını indirimli temin etmelerini sağlayacağız. Üretimi desteklemek amacıyla satın alma garantisi ile Akyurtlu çiftçilerimize sözleşmeli üreticilik yaptıracağız.

KENDİ BİTKİSİNİ ÜRETEN AKYURT
Güneş enerjisini seracılık alanında kullanarak sebze, mevsimlik ve çok yıllık peyzaj bitkilerinin üretimi teşvik edileceğiz. Kuracağımız seralarla Öncelikle istihdama katkı sunacağız. Ankara’ mızın peyzaj ürünlerinin birçoğu başka bölgelerden getiriliyor. Sözleşmeli Üreticilik ve alım garantisi vererek başka bölgelerin çiftçileri yerine Akyurt’umuzun üreticisine kazandıracağız. Belediyelerimizin yetiştirdiğimiz ürünleri kullanmasını teşvik edeceğiz.

AKYURT YOL KENARI YÖRESEL ÜRÜNLER PAZARI
Akyurt’umuzun içerisinden geçen şehirlerarası yolun kenarında kurulacak yöresel ürünler pazarımızda, Akyurtlu hemşehrilerimiz kendi ürettikleri yöresel ürünleri tanıtıp satabilecek ve gelir elde edebilecektir.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İRTİBAT OFİSİ

Çağdaş Belediyeciliğin en önemli kurallarından birisi de belediye imkanlarından vatandaşlarımızın eşit şekilde yararlanabilmesidir.
Akyurt İlçemizde kuracağımız Büyükşehir Belediyesi İrtibat Ofisi aracılığıyla belediye işlerinizi kolaylıkla takip edebileceksiniz. İsteklerinizi, önerilerinizi, şikayetlerinizi rahatça aktarabileceksiniz.

ÜCRETSİZ İNTERNET
Akyurt’umuzun belli bölgelerine kuracağımız Wİ-Fİ noktalarından ücretsiz internete bağlanabileceksiniz.

SİNEK ve HAŞERE SORUNUNA SON
Son zamanlarda Akyurt’ta yaşanan sinek ve haşere sorununu yakından takip ediyoruz. Fazlaca ilaç kullanmak bu sorunu çözmek için yeterli değildir. Ekolojik dengeyi ve insanlarımızın sağlığını bozmadan hemşehrilerimize rahatsızlık veren bu sorunu kaynağında çözeceğiz. Bu yaz sinek ve haşere sorunuyla karşılaşmayacaksınız.

EV HANIMLARINA EVDEN GELİR PROJESİ
Evden çalışmak isteyen hanımlara yönelik, paketleme, el işi gibi konularda çalışabilecekleri iş olanakları sunacağız. Bu sistem ile binlerce kadına evden çalışarak gelir elde etme gücü vererek aile ekonomilerine katkı sunacağız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı